| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa cuceresc baiatul care-l iubesc dar el nu

Răspuns Câştigător
prfml
| prfml a răspuns:

Nu te supara pe mine ca iti spun asta, stim cu totii ca dragoste cu sila nu se poate. Si totusi comporta-te cum esti tu, nu fa compromisuri mari si spune-i ce simti daca nu ai facut-o pana acum. Daca ii iubesti precum spui gandeste-te la fericirea lui, cum ii este lui mai bine.

35 răspunsuri:
| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Daca nu te iubeste...tot degeabawinking

| fabiola a răspuns:

Pentru cat timp si in ce scop?
Banuiesc ca intelegi de ce intreb asta, pentru ca asa ceva nu dureaza iar cu sentimentele nu te sfatuiesc sa te joci!

| Shery a răspuns:

O sa iti dau un raspuns primit de la matusa mea. Poate pare invechit, dar am stat si m-am gandit si din experientele mele cred ca are dreptate.
Ea mi-a spus ca desi in zilele noastre se poarta sa se duca fata la baiat, nu este indicat. Pentru ca baietii in general se indragostesc pe loc, sunt incapatanati si mai greu ii cuceresti cu adevarat. Adica o dragoste reala. O fata simte altfel, ea poate cu adevarat fi cucerita, pentru ca fata se indragosteste treptat.
Candva, si eu gandeam ca tine si as fi facut orice ca sa il cuceresc pe El. Dar nu se merita.

Apropo, sa nu credeti ca sunt foarte mare, am doar 18 anisorihee hee

prfml
| prfml a răspuns:

Inca un sfat util pe care am omis sa ti-l dau tie cat si pentru toate persoanele aflate in aceiasi situatie, nu trece la solutii de disperare, precum fac anumite persoane, adica nu apela la serviciile ghicitoarelor, persoanelor de genul acesta.

| fryekid a răspuns:

Nu poti.
Nimeni nu intelege iubirea, ea apare fara sa stii unde sau de ce in cele mai neasteptate momente.
Este un miracol.

| Lorenada a răspuns:

Incearca sa-l faci sa te iubeasaca si el, sa aiba incredere in tine.

| buburutza a răspuns:

Dar de ce sa iti pierzi vremea cu ceva care la sfarsit nu va avea rezultatul asteptat de tine? Cauta-ti un alt baiat care sa te placa si sa te iubeasca. Asa ar fi cel mai bine.
Pa pa.

| Onutzu a răspuns:

Nu cred ca exista sanse.

| xtreme a răspuns:

Niciodata nu vei reusi. Poti sa-l faci sa te placa prin felul in care arati dar iubirea este mai mult de atat. Poate tu il iubesti dar gandeste-te ca nu il poti obliga sa simta acelasi sentiment pentru tine.Nu ii poti dicta inimii pe cine sa iubeasca si pe cine nu.In lumea asta este sigur cineva care te iubeste sincer si care te vrea asa ca nu astepta aici imposibilul sa devina posibil ca nu are rost...

| me_6767 a răspuns:

Nu cred ca poti face asa ceva?
daca el nu te place e ceva ce nu poate schimba nimeni!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu te opreste nimeni sa te joci pina vei iubi pe altcineva

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dai sa bea apa fermecata si fermentata.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu zic ca trebuie
uie sa te imbraci mai sexy, sa-ti schimbi lucul, sa-ti vopsesti parul, fa-te (mai) frumoasa. Asa o sa foti sa-l cuceresti.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu ai cum... daca el iuby pe altcineva categoric nul poti schimba

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu am aceeasi problema! il iubesc dar prostanacu nu isi da seama! el ma uraste! nu stiu din ce cauza dar ma uraste! eu zic sa-i spui ce simti! eu asa as face dar nu pot pentru ca sunt prea emotiva si daca as faceo as lesina sau mai rau... m-as face ca o rosie sau as incepe sa plang...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sunt in aceeasi situatie ca si uh iubesc un baiat din cls de la mine dar el nu el ma uraste si iubeste o colega cu care nu vb

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sunt in aceeasi situatie...cand il vd ma ascund...deoarece incep sa plang..chiar si la scoala.si colegii ma inreaba ce am dar gasesc tot felul de explicatii

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca...thu il iubesty... spune`i...incercarea`moarte nu are...
Da`oricum...sha fi atenta... ce fel de baiat...este...si daca merita... eforthu asta depus de tine...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Stai linistita el cand spune nu te iubeste uneori la alti baieti in sufletul lor ei zic ca te iubesc foarte mult asa ca mai bine lasa-i sa vorbeasca si iesi cu alt baiat si el o sa fie gelos pe el ca este asa de norocos ca a iesit cu o fata ca tine.Intelegi?
Mult succes in continuare!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu o sa te iubeasca nici untro suta de ani deaici in colo numa daca faci sex cu el

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu sunt in aceeasi situatie si crede-ma ca stiu cat de tare doare

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu sunt in aceeasi situatie si crede-ma te inteleg, dar daca el nu te place nu-l poti obliga, deci mai bine e sa-l uiti.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu poti. dacca nu te iubeste...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iubesc si eu un baiat care are iubita ce sa fac? cum sa il cuceresc?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De la ura pana la dragoste este doar un pas

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iubesc si eu un baiat care are iubita de 1 an,
ce sa fac?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da intr-adevar cel mai oribil lucru este atunci cind tu il iubesti iar el e foarte greu sa te impaci cu acest gind

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa fii uh insuty si sa ii araty ca il iubesty

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu is in aceeasi sitoatie...sad si petrecand mult timp cu el am inceput sa ne apropiem dar azi pe data de 21 ianuarie 2011 am avut o mica cearta dar inca nu sunt comb. cu elcrying