| rtgtgtgtgtgtgtgtg a întrebat:

Cum sa demonstrez unui baiat ca il iubesc, ne intalnim de 6 luni si am decis ambii sa ne demonstram intr-un fel, adica nu prin cuvinte, dar fapte. Ajutati-ma va rog cu idei!

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Ofera-i prajitura lui preferata, sau chiar un tort intreg!

| anonimg a răspuns:

Dragostea este creatoare in ea insasi si nu-i lipsita de idei.
Nu este nevoie de domnstratii, ci de dovezi. Un sms, un email, o felicitare online sau chiar prin posta.
Dar mai mult decat atat, sunteti voi pregatiti pentru casatorie? Aceasta este dovada ce-a mai mare. Pentru ca daca nu aveti aceasta tinta, relatia o sa esueze mai devreme sau mai tarziu cu toate dovezile si demonstratiile de iubire dintre voi.

| SkyPilot a răspuns:

Lucrurile de genul asta se cauta in sufletul tau, nu pe TPU.
Ar fi fost bine sa spui si ce varste aveti ca sa ne adaptam ideile la varsta voastra.
Cateva idei la modul general:
Arata-i ca te gandesti tot timpul la el. Daca este genul gelos, poti rezolva creativ aceasta problema.
Puteti lucra sa imbunatatiti comunicarea intre voi.
Ajutati-va unul pe celalalt sa va cunoasteti mai bine (dar asta faceti in doi, de comun acord). Va explicati unul altuia cum ganditi, va spuneti tot ce ati facut chiar daca ati facut cate ceva de care nu sunteti chiar mandri. Va ajutat cu idei si sfaturi, nu va criticati.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca l-ai iubi ai sti cum. Sufletul este cel care dicteaza ce trebuie sa faci, nu noi. E o problmea aici. S-ar putea sa nu simti nimic, la ce intrebare ai pus. Baiat destept. Te-a pus la incercare si o dai in bara.