| Anime1222 a întrebat:

Cum sa desenez si colorez in photoshop ca de pe youtube nu inteleg deloc sad dau FUNA +VOT

2 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Lasa tu photoshopu, si lucreaza cu paint. Photoshop este pentru ce experti, care au facut informatica destula, bazata special pe crearea desenelor.
Sunt foarte priceput in pc-uri, crede-ma, insa cu photoshop-ul fac doar chestii de baza, adica pun umbre la litere, copiez persoane, le pun obiecte pe langa ele, schimb fundalul si creez umbre. Dar de desenat, si de editat calumea, este foarte foarte greu sa inveti singur, fara o pregatire adecvata.
Asculta sfatul meu daca vrei, si lasa photoshop-ul, si lucreaza cu paint, nu stii cate poti face cu el. De ex, scrie pe youtube "draw with paint" daca vrei poti adauga si "tutorial" si gata.
funda?

| ShowTim3 a răspuns:

Salut, imi poti spune si mie deunde sa iau photo shop? plsss scuze ca nu am raspuns la intrebare dar nu il gasesc nicaieri da si mie un link