| RPG878 a întrebat:

Cum sa devin inginer software? La ce facultate trebuie sa ma duc din București? Pe ce materii trebuie sa ma bazez? Cu ce medie pot intra? La ce profil în liceu trebuie sa dau pentru a ma baza pe materiile care îmi sunt de folos la inginer software?

Răspuns Câştigător
| isemilia a răspuns:

1. Informatica / Automatizari si Calculatoare (Politehnica)
2. Informatica, matematica
3. Multe variabile, nu exista un raspuns clar la aceasta intrebare
4. Matematica - Informatica, de preferat intensiv informatica, insa e buna si varianta simpla

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca esti sigur ca vrei sa fii inginer atunci ai o singura opțiune. Facultatea de Automatica si calculatoare.

Matematica si informatica logic.

Se da examen de admitere, ai sa vezi atunci care sunt mediile

Mate info normal...