| Baiattt a întrebat:

Cum sa fac sa am mai multa incredere in mine, curaj?! Am varsta de 18 ani si de mic copil am fost timid intodeauna nu am facut lucrurile pe care mi le doream din cauza fricii, tot ma gandeam ca o sa ma fac de ras orice as face.Si acum nu as mai vrea sa fiu asa fricos si sa fac lucrurile pe care mi le doresc de ex daca vreau sa strig in gura mare SA STRIG si sa nu ma gandesc ca ce o sa zica ceilalalti sau etc.Cum sa fac sa nu imi pese de ce zice lumea sa imi intaresc caracterul sau nu stiu cum sa zic, sper ca intelegeti.

1 răspuns:
| trustTheDog a răspuns:

Eu inteleg perfect chiar daca sunt fata. big grin. Asa eram si eu pana acum un an, pur si simplu gandeste ca si cum ai fi baut laughing, stiu ca suna ciudat dar asa e, pentru ca eu cel putin cand beam prindeam curaj si atitudine. Normal, asta nu inseamna sa te imbeti in fiecare zilaughing, sigur ai fost odata baut si cu atitudine, ei bine asa ar trebui sa fi mereu big grin. Traieste-ti viata! Oamenii normali sunt plictisitori, asa ca fi diferit, iesi din multime! Cu 'antrenament' o sa reusesti. Bineinteles nu trece de la o extreme la alta. big grin