| Baiattt a întrebat:

Salutare.Am 18 ani sunt in ultimu an de liceu si cand ma uit in trecutu meu nu prea imi place ce vad.De mic copil am fost timid dar rau de tot, si nu mai vreau sa fiu asa.Adica ce vreau sa spun prin timid ca, intodeauna imi venea in minte sa fac ceva dar mi-e era teama deoarece tot ma gandeam ca o sa iasa prost, o sa ma fac de ras si tot asa, nu is bun pentru asa ceva nu are rost si etc.

Nu stiu cum sa fac sa am mai multa incredere in mine si cand vreau sa fac ceva sa fac sa nu tin cont ca uite o sa ma fac de ras sau nu stiu ce, vreau sa nu imi pese de lume adica daca o sa rada de mine.Nu stiu cum sa fac sa imi interesc caracteru sa fiu mai dur un pic sa unu stiu cum sa zic....
Daca mi-ati da niste sfaturi v-as fi foarte recunoscator.
ID : hattrick_bihoru dati-mi add ca sa vorbim mai multe care vreti sa ma ajutati va rog!

2 răspunsuri:
| Rayzzor a răspuns:

In primul rand incearca sa faci tot ce iti trece prin cap dar sa nu exagerezi pentru ca ai putea avea probleme..de fiecare data cand poti incearca sa merg in tabere sau in excursii de mai multe zile cu colegii pentru a te obisnui sa incalci putin regulile.Nu uitat sa nu exagerezi! Daca iti vine o gluma buna in minte spune-o iar daca nu v-a rade nimeni incearca sa gasesti inainte de a spune gluma o fraza cu care sa te scoti..incearca sa te apropii de colegii care sunt mai indrazneti dar ai grija sa nu devii mai rau decat eihappy.Cam atat..succesbig grin

| One94 a răspuns:

Pai in primul rand nu e ceva de care sa iti fie rusinetongue.
Si eu am 18 ani ( dar sunt fata) si recunosc nu i-am suportat niciodata pe baietii care faceau ceva tampit de fiecare data sau incalcau vreo regula.
Stii de ce? Pentru ca baietii de genu asta inca sunt prea copilarosi, prea razgaiati si nu dau dovada deloc de maturitate.
Fetele in general sunt mai mature decat baietii si de fiecare data ajung cu un specimen de genu asta pe care ajung sa il si dadaceasca laughing
Si apropo o persoana nu se poate schimba (sa ti minte lucru asta) chiar daca ar vrea el/ea sa para altceva.
Si chiar daca vei incerca sa te schimbi, sa stii ca inauntru tau acolo tot vei suferi.
Sunt oameni facuti sa fie duri si oameni facuti sa fie mai sensibili. Iar daca tu esti sensibil si timid lasa pe oameni sa te vada asa cum esti.
Pana la urma nu conteaza popularitatea ci prietenii adevarati!happy