| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa fac sa ma dezvolt mai repede? ce sa mananc, ce sa mai fac?

Răspuns Câştigător
| Simona1984 a răspuns:

Buna.
Du-te la sala (nu o luna/doua, o data pe saptamana, ci ani, zilnic sau la fiecare doua zile) si mananca alimente bogate in proteine (carne, lactate, banane, samd).In niciun caz nu iti recomand sa iei prafuri si/sau steroizi (cat timp iei, iti creste masa musculara, te dezvolti rapid...dar in momentul in care nu mai iei sau faci o pauza, te dezumfli - la propriu). Pentru a creste in inaltime, mergi des la inot sau baschet.
Numai bine!

| Cosmin86 a răspuns (pentru Simona1984):

"dar in momentul in care nu mai iei sau faci o pauza, te dezumfli - la propriu", nici tu nu ai nicio treaba cu sportul asta, nu? Eu am luat 2 ani si apoi am avut 5 ani de pauza si nu m-am desumflat.
Si proteinele prafuri sunt TOT naturale.

4 răspunsuri:
| RoXyRaLu a răspuns:

Poi.nu poti.Totul vine de la sine.Toate chestiile cu mancatul proteinelor, sau al calciului sunt vrajeli.
Daca vrei sa incerci totusi.ar msi fi o exceptie,de fapt mai multe:
Poti bea lapte, sa mananci multe legume, si cam 5 fructe pe zi.Se mai face si baket, sau volei.Sunt sporturi care solicita inaltarea si incordarea muschilor in acelasi timp, provocand cresterea bretelor si picioarelor.Ar ai putea fi si innotul.Cam atat. Fundaaa? plssspuppy dog eyes

| onnylife a răspuns:

Pai ca mai buna metoda e sa bei lapte mult si sa mananci carne...dar daca iei pastile mai rau faci pentru ca la o varsta inaintata vei avea de suferit (funda?)

| Alexy271 a răspuns:

In primul rand, renunta la mancarea nesanatoasa de tip fast-food, si chiar la sucuri daca poti. Astea dauneaza foarte mult. Incearca sa consumi in fiecare zi legume si fructe. Si in al doilea rand, fa sport. Desi la inceput poate ca nu o sa ti se para foarte distractiv, in timp te vei obisnui si chiar iti va placea. Fa in special exercitii de intindere. Sper sa reusesti. Bafta happy