| ubitzika a întrebat:

Cum sa fac sa nu mai pun la suflet orice mi se spune?crying as vrea sa nu imi pese ce spune lumea despre mine ca multa lume vorbeste si vreau sa nu imi mai pese ce spun si sa nu mai cred pe nimeni cum sa fac sa uit tot?crying

Răspuns Câştigător
| optimista_5827 a răspuns:

Stii cum eram eu inainte? daca ma barfea cineva sau imi tinea cineva trena big grin, spuneau minciuni sau alte rele...ma lua un rau de la stomac.si imi venea sa plang si imi venea rau. sincer...pe fondul lipsei de calciu, imi vine rau la emotii puternice...fie de rau.fie debine sad
eee...si am stat eu si am reflectat... ce e mai important? sanatatea mea? sau alte persoane? clar sanatatea si persoana mea primeaza big grin
deeeci...cand aud ca nu stiu cine imi poarta sambetele...imi vine asa un zambet de mila, mila pentru persoana in cauzalaughing pentru ca separe ca acea persoana nu are viata personala, chiar nu arealtceva mai bun sa faca decat sa imi tina mie trena big grin... iar asta e demn de milawinking
nu imi da nimeni sa mananc, nu am luat banii nimanui...de ce sa-mi stric eu sanatatea pentru niste oameni care taaare s-ar mai bucura sa auda ca tie ti-e rau, de ce sa le dau satisfactie? nu...ignorai...si vor muri de ciuda ca nu testresezi big grin
esti cea mai importanta persoana de pe fata pamantului.asta sa ti-o repeti mereu in minte. iar restul lumii nu are importanta ce face pe langa tine. tu esti centrul universului iar pamantul se invarte in jurul tau...cine nu-si tine echilibrul... zboara de pe orbita laughing

9 răspunsuri:
| daii a răspuns:

Cred ca "optimista" a spus tot! Tine cont de sfaturile ei!
Ignora lumea reaoh go on...nu baga in seama tot ce se spuneoh go on nu are rost..asa sunt si eu..si chiar m-am plictisit asa ca singura solutie e sa ii ignori..sa nu iti pese!

by daiiwinking

kratos
| kratos a răspuns:

Tot ce trebuie sa faci este sa fi indiferenta si sa fi luptatoare si sa-ti impui sa faci acele lucruri.

| cioko19 a răspuns:

Offsad. Nu are rost sa le pui la suflet, sunt persoane rautacioase, nu putem fi prieteni chiar cu toti.
Nu le da atentie! Ei oricum nu castig nimic cu asta. E doar o barfa.si doar "tzatzele" barfesc.
Tu stii care este adevarul care te priveste pe tine, doar tu stii daca este adevarat acel lucru care se spune despre tine, nu are rost sa te superi, sau sa te enervezi, fi tare!:*
Succes.

| ubitzika explică:

Va multumesc mult pentru toate cuvintele si tot sprijinul pe care mil acordatzi:X:X:X
optimista chiar esti o persoana optimista si iti multzimesc pentru ce ai spus si sper ca de acum sa fiu si eu ca tine:*:X

| gabitzu_8696 a răspuns:

Of asta ma chinuiam si eu acum un an si inca mai sunt asa... si chair am suferit mult din cauza asta problema ii ca asa esti si cam greu te poti schimba...
In timp iti va mai trece cate putin... incearca si tu sa fii mai indiferenta.

| maria91r a răspuns:

Eu sunt exact opusul tau.tongue,,, stiu ca lumea vorbeste mult. dar pe mine nu ma intereseazatongue.

| kitty10 a răspuns:

Si eu am fost ca tine crede-ma. Dar mi-am dat seama ca nu merita sa te consumi...sunt alte lucruri si mai importante.Gaseste-ti niste prieteni pe care te poti baza.desi in ziua de azi e bine sa ai incredere doar in tine.In viata vei intalni multe persoane care iti vor raul, dar tu nu trebuie sa te lasi calcata in picioare.MULTA BAFTA!:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa sunt si eu si trebuie sa fim tari sa numai punem orice la suflet sa ne gandim la noi la sanatatea noastra sa ignoram ce e rau.si poate reusim sa devenim si noi altfel.asa cum trebuie

| my34duy a răspuns:

Sa fii indiferenta... Daca tu stii adevarul despre tine adică ce ai facut si etc nu ai motive sa te panichezi! Am fost si eu in situatia aceasta dar m.am gandit ca acele prrsoane îmi fac rau si trebuie sa am 1 prietena... Si cea mai buna este mama ta crede.ma! Deci fii tu si bucura.te de viață