| BlackMan a întrebat:

Cum sa fi populara in scoala? ce iti trebuie? cum trbsa te imbraci? etc
ce balsam de rufe miroase cel mai frumos si e puternic mirosu?

44 răspunsuri:
| oz a răspuns:

Ce aveti frate, suferiti de sindromu' lu' miley?
Popular? cuvantu asta anul' trecut nu era folosit.

Ce trebuie sa faci?
O bati pe cea mai buna la bataie din scoala, arunci cu un ou in domnu' director, faci sex in toaleta(si cu public, ca sa se vorbeasca in scoala, sa devii populara, daaaa)Te imbraci numa' din mall si iti iei si colege cu tine cand faci treaba asta.

Trebuie sa arati super bine, sa fii cea mai sexy, cea mai senzuala, cea mai, cea mai, cea mai...

E bine asa, o sa devii populara.

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Nu prea inteleg de ce e musai necesar sa lasi dara de parfum in urma ta.
Ah...crezi ca vei castiga popularitate daca cei din jurul tau vor trai cu senzatia ca ai varsat sticla de parfum pe tine?
In cel mai bun caz, vor gandi ca esti un pericol pentru orice stomac cu tendinte de revarsare la mirosuri puternice.

| St!L a răspuns:

La ce iti foloseste daca esti cea mai populara din scoala? Iti spun eu, la nimic!

| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

Eeee la naiba.acum ca sa fi fi populara trebuie sa te imbraci nu stiu cum etc
Populara te faci prin felul tau de a fi roxy:*

| Angyclon a răspuns:

Pai, mai scriu un raspuns pe langa sutele pe care le ai deja, si aici o sa zic ceva ce nu a zis nimeni pana acum si sper sa te ajute (nu trebuie sa imi dai "funda", sunt aici doar sa ajut).
Sunt multe sfaturi bune aici, si amuzante, si degeaba, si false si de toate.
Inainte sa iti dau sfatul meu iti spun un lucru: Nu toti sunt facuti pentru popularitate. Acum fiecare a raspuns dupa ce crede si cam cum se ajunge la "popularitate" in scoala lui. Acum depinde de scoala in care vrei sa fii populara. Eu stiu ca nu e la fel peste tot pentru ca m-am mutat intre 2 scoli de multe ori, si stiu cum e.
Am fost intr-o scoala in care ca sa ajungi popular iti trebuiau cam urmatoarele chestii :
-toale de firma
-bani(adica sa ai posibilitati financiare destul de mari)
-sa ai muuuuuult tupeu ca sa te pui in gura cu toti aia naspa
-sa fii "de gasca" (adica sa nu lasi alte persoane sa profite de tine si sa iesi in oras si sa stai pana la 11-12 pe afara chiar daca esti doar in a VI-a, in a VIII-a se ajunge la 2 noaptea). etc.
Cam asta era la scoala aia. Asta se numeste o scoala cu fite. Majoritateta fetelor machiate, unii se drogau, majoritatea fuma, si toti "popularii" aveau toale de milioane care niciodata nu-si merita banii.
Acum sunt la alta scoala. Aici e mai fain. Toti sunt uniti si ajungi popular mai usor dar nu atat de usor. Aici trebuie sa (si cam asa e normal - cam prin asta trebuie` sa ajungi popular de fapt):
- iti descoperi un talent si sa il arati tuturor avand grija totusi sa nu fii egoista si sa nu ajungi sa te dai mare [de exemplu pe mine ma cunoaste toata scoala pentru ca sunt "origami queen", am o expozitie de vreo 24 de lucrari de hartie 3D din piese in scoala (aici ti-am aratat cum sa nu fii - adica egoista)]. Prin chestia cu talentul poti iesi in evidenta si in grup, adica gasesti un grup care iti seamana si care e cat de cat popular, si te alaturi lor, adaptandu-te situatiei. Eu am facut asta intrand in echipa de dans a clasei mele (inainte fiind 4 fete si 2 baieti, acum 5 fete si 2 baieti). Am putut sa fac asta cu ajutorul unui talent descoperit recent si anume dansul modern. Si prin "adaptare la grup" ma refer si la faptul ca trebuie sa fii prietena cu cei din grup, sa vorbiti pe mess, sa va dati comentarii pe facebook, sa aveti numerele de telefon si sa sunati mai des, si cel mai important sa iesiti in grup si sa va distrati pe cinste, ca sa vada grupul ce "de gasca" esti tu
- trebuie sa nu fii egoista, increzuta, prea fitoasa, sa nu vrei sa fii sefa mereu, sa te porti misto cu ceilalti, adica sa nu tipi la ei, sa nu te certi cu ei etc.
- trebuie sa ai grija de tine si de aspectul tau fizic, nu sa mananci dulciuri cu caruta ca sa te faci cat tocul usii si ca sa ai niste dinti de carbune, sa nu mirosi a transpiratie sau sa nu ai grija de tine(parul, tenul etc) in orice alt fel.
Sper sa te ajute ce ti-am spus si sa devii cum vrei sa fii. Dar iti reamintesc: Popularitatea nu este pentru toata lumea. Gandeste-te mai intai daca iti doresti asta.
Sper ca te-a ajutat romanul meulaughing. Ceea ce am scris stiu ca e mai usor de zis decat de facut, dar nu stiu ce altceva sa iti mai zic.

In legatura cu balsamul (daca e pentru "popularitate" atunci ai remarcat liniuta cu "ai grija de aspectul tau fizic"winking ) nu ma pricep dar poate te ajuta ceilaltibig grin.

| dulshe a răspuns:

Pentru a fi populara, trebuie sa te imbraci cool. Trebuie sa ai multe haine, adica nu sa te imbraci in saptamana cu aceleasi haine. Dar eu cred ca cel mai important, e sa te faci placuta. Nu numai cu hainele, dar si in modul in care te porti cu ceilalti.
Balsam de rufe? Eu folosesc lenor negru si miroase foarte frumos, numai ca depinde de cantitatea de lenor pe care o pui in masina. Trebuie sa pui cam 2-3 capacele la o masina de haine, si vei observa ca miroase foarte frumos.

| spyceygirl a răspuns:

Dar de ce vrei sa fii populara? populari la ce? la prostii? prin desteptaciune? prin "ca te stiu profii de fata rea"... te poti face populara, renumita in diferite moduri.trebuie sa te gandesti unde anume sa fii populara la ce? sau u le vrei pe toate? sa fii populara la toate? pai invata bine, du-te la olimpiade si ai sa fii foarte cunoscuta, vorbeste frumos, comporta-te civilizat si iar ai sa fii...
sau fii fitoasa si ai sa fii populara prin asta(toti vor zice:uite-o si pe fitoasa aia...esti populara totusi), bate-te cu cineva incat sa ti se scada media la purtare si vei fi populara prin asta...
tu alegi...
sa fii populara nu e chiar asa "bine, perfect" cum crezi tu...bafta!

| spyceygirl a răspuns:

Ehhh...continua sa inveti bine sa mergi la olimpiade si o sa te cunoasca de la femeia de servici pana la directoare...
referitor la balsam, ca sa iti miroasa hainele bine foloseste dero Ariel.si o sa miroasa+ la limpezire adauga lenor levantica si flori de musetel (parca, levantica stiu sigur, de flori de musetel nu-mi aduc bine aminte) si intinde haina(rufa) cu delicatete, adica usor...ca sa se pastreze mirosul.
pe.s.ar fi bine sa o speli manual, nu la masina deoarece manual ai grija de ea cu mainile tale, si o lasi mai mult in apa cu lenor(respectiv cu dero). Bafta!

| Andraa a răspuns:

Du-te doar in lenjerie intima...sa vezi ce populara o sa fi atunciwinking

| BlackMan explică:

Pai am facut tot ce ai zis uh spycegirl ma duc la olimpiade concursuri mam batut cu una in fata scolii daca ma injurat dar invat bine am luat premiul 1 anul treqt dar eu totusi v-as ruga sa-mi rasp la intrebarea cu balsamu eu folosesc lenor negru dar nu prea miroase.

| Piscotel a răspuns:

Ce legatura are balsamul de rufe cu popularitatea? Devii populara prin mirosul hainelor?

In fine... Lenor Aromatherapy Elegant miroase cel mai frumos si cat de cat puternic.

Cat despre treaba cu popularitatea...esti sigura ca vrei sa fii populara? Stii ce inseamna asta? Sa te urmareasca toti la fiecare pas si fiecare greseala pe care o faci sa fie facuta sa para de 1000 de ori mai grava. E mult mai bine low profile, serios.

| M.madallina a răspuns:

Nu esti populara pentru ca o sa te imbraci de firma.eu ma imbrac de firma si nu ma cunoaste toata scoala, pur si simplu asa imi place sa ma imbrac.

| DracusorImpielitat a răspuns:

Pai, in primul rad si eu vreau sa fiu populara in clasa a 6-a. trebuie sa te imbraci foarte bine, din mall, si foarte la moda, ca sa crape fetele rele de ciuda. nu fii rea cu tocilari, ca Dumnezeu te vede, ci doar cu cele care se iau de tine, si doar atunci cand se iau de tine. sunt fete care sunt impertinente cu profii, am una in clasa, dar sunt si soiuri de fete populare care sunt mai bune cu profesorii, mai ascultatoare, si asa o sa fii cunoscuta si de profi, dar de bine.
iti urez mult succes! te pup si la revedere!

| Corinne a răspuns:

Ca sa fii populara trebuie sa ai in primul rand incredere in tine! apoi trebuie sa nu`ti fie frica de nimic si de nimeni din scoala, sa fii cunoscuta de toata lumea.sa stie lumea cine esti, cum te cheama, in ce cls esti fara se se intereseze cine poti fii...
Ca sa fii populara nu trebuie sa te imbraci intr-un anumit fel sau sa te comporti exemplar.Si ca sa devii populara ai nevoie de ceva timp.nu poti devenii cunoscuta peste noapte asta daca nu faci ce ti`o spus Oz.
Bafta!

| simoSTAR a răspuns:

Pai cei populari ies in evidenta prin rautatea lor.nu ai vazut ca si in filme se intampla la fel.ies in evidente fetele care fac glume proaste pe seama altora, cele care le pun intr-o pasa proasta pe celelalte...

| alexutzu00791 a răspuns:

Raspunsul meu este de prisos printre atatea idei bunehappy, vad ca esti o fata dragutahappy, poti sa profiti de aceasta oportunitate. Tu chiar iti doresti sa devii populara, sau ti a venit ideea asta dintr o data. Tata imi spunea un lucru: Popularitatea vine cu responsabilitatilaughing. In fine, nu cred ca tu iti doresti sa devii populara ci doar sa iesi putin din tipar. Prieten ai?

| dya_4589 a răspuns:

Fii tu insuti... get a life...

| antonella_5557 a răspuns:

Nu trebuie sa te imbraci intr un anumit fel
eu am ajuns populara fara sa mi propun pentru ca ma inteleg bine cu toti si tot asa

| qLoveSmileღ a răspuns:

Heey all... A fi populara nu inseamna numai in sensul rau! Poti fi populara la carte, la concursuri, etc.Si frumoasa si desteapta happy. Si nu va mai ganditi la chestii de genu' "a, ca sa fiu popular, trebuie sa arunc cu... mancare sau creta in profesori, sa ma bat cu altii, sa sparg geamuri, etc ". Nu e adevarat! Asta inseamna sa fii popular la prostii si la proști, si este un exemplu negativ. Lumea nu trebuie sa te arate cu degetu', ci sa va laude pentru ca ati participat la concursuri, si ati luat punctaj mare. happy Ascultati-ma pe mine, stiu ce spun. Exemplu, am in clasa 4 colegi care au participat la niste concursuri, si au luat punctajul 95, sau 96 ( nu prea mai tin minte ). Lumea ii vorbeste de bine, ceilalti destepti se imprietenesc cu ei, ii baga in seama, ii vorbesc de bine. Vedeti? Asta este sensul bun de a fi popular. happy happy

Nu trebuie sa fi un exemplu rau ca sa fi popular... ci un exemplu bun pentru toti!

Sper ca ati inteles ceva din tot ce am zis eu!

Pa-pa! wave

| panterutza a răspuns:

Pai nu cred ca e necesar un balsam de rufe sa fiipopulara,,laughinglaughinghappy. nu iti trebuie nu stiu ce haine sau sa fii fiti si cu bani.nu.in niciun caz.ca sa fii populara trebuie sa te intelegi bine cu toata lumea.sa fii sociabila atatX:X

| greenyk a răspuns:

Se foloseste si parfumul, don`soara. Nu trebuie neaparat balsam.

Si nu cred ca e atat de "beton" sa fii popular in scoala. Iti zic sigur ca asta o sa te streseze mult, nu vei mai avea timp sa inveti.

Si daca vrei sa fii oarecum populara, intra si tu intr. un grup " popular" happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa vii tar. ahappy
Popularitatea e o tampenieoh go on

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci pentru a fi populara, nu trebuie sa te imbraci intr-un anumit fel, trebuie sa si sa fi sociabil cu toti, sa stii sa vorbesti, sa ai simtul umorului, sa nu prea fi implicat in conflicte. si multe alte chesti.trebuie sa stii sa fi placut cand vorbesti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai, sincer eu nu iti pot raspunde deloc, ci eu te intreb pe tine...km sa fac sa fiu mai populara?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lenor aromateraphi elegant feeltongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa fi vedeta scolii trebuie sa ai multe haine de firma, trebuie sa arati bine, sa fi cea mai frumoasa fata, sa inveti bine, si de parfum nu cred ca cuceresti scoala prin "balsam de rufe"laughing ia si u un Dolce Gabbana un Chanel. Pe mine lumea nu ma cunoaste dupa toate cele de mai sus desi le am pe toate deoarece am sponsori parinti, ci si prin faptul ca ma impac bine cu toata lumea. Deci incearca sa nu fi o "fita". sa fi si de treaba daca vrei sa te aprecieze

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca sa fi populara trebuie sa fi indrazneata sa nu-ti fie frica de nimic trebuie sa te faci placuta de ceilalti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic ca...
Ca sa fii populara nu trebuie chiar sa pui balsam de rufe lol
Iti zic.eu sunt populara in scoala.si am multi prieteni.invat bine. dar ma imbrac de firma.nu exista zii in care sa nu ma imbrac altfel...adica trebuie sa iti iei alt outfit in fiecare zii
si nu in ultimul rand sa fii placuta
si mai bine daca vrei sa puti in scoala
exista parfumbig grin
dar, daca vrei sa te faci placuta dupa miros ia-ti un parfum c=bun...care sa reziste
eu am chanel, DC, hannah montana
dar fii f.atenta cand le alegi
trebuie sa fie originale ca sa emane un miros cat mai placut si ...de multa durata!happy
app.eu am 13 ani...si depinde si cati ani ai!
si vezi, nu te bate cu nimeni!
daca o sa te bati, popularitatea scade...vei devenii batausa scolii...deci mai bine nuuu big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai i super sa fi populr...deci asa am auzit, eu nu prea sunt populara, dar nu-mi place acest lucru. o persoana populara are succes oriunde ar merge. incercati sa va imbracati cu haine sexy si de firma sa va aranjati parul si sa aveti in jur de 58-60 kg.va spun ca mergelaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca sa fii populara trebuie sa stii sa te comporti cu lumea in asa fel incat sa nu pari superficialatongue
succes