| rosto a întrebat:

Am cateva haine pe care nu le pot spala la masina de spalat si trebuie sa le spal la mana. Am si eu o intrebare: ce detergent manual care sa miroase foaaarte bine si al carui miros sa ramana in haine dupa ce se usuca cunoasteti? stiu ca o sa imi ziceti sa folosesc balsam de rufe, dar credeti-ma ca si asa imi este foarte lene sa le spal la mana, limpezire, apoi balsam, iar limpezire... Multumesc antcipat happy

Răspuns Câştigător
gbrltdr
| gbrltdr a răspuns:

Draga mea, trebuie sa acorzi oarece timp pentru spalarea rufelor de mana chiar si cea la masina de spalat... fara timp si efort nimic nu se face! Astfel, pentru a nu depune prea mult efort poti inmuia rufele pentru 20-30 minute, dar inainte trebuie sa le sortezi pe culori sau sa verifici daca nu cumva ies culorile la spalat. Apoi le speli mai temeinic cu mana unde sti ca rufele sunt mai murdare si apoi le speli putin in intregime. Dupa spalarea cu detergentul care-ti place, pentru ca este vorba de nasul fiecaruia (eu folosesc Ariel spring mountain) si dupa ce clatesti rufele bine pana simti ca nu mai au detergent pe ele, in ultima clatire pui balsam pentru ca rufele sa ramana parfumate si pufoase. Eu folosesc Lenor Parfumelle si sunt multumita. Daca nu vrei sa folosesti balsam din ratiuni materiale, poti folosi Ariel cu balsam sau oricare detergent care contine si balsam in el, in felul acesta obtinand doua lucruri odata.
Iti doresc succes!

5 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Incearca Ariel sau Dero. Succes!winking

| rosto explică:

Va multumesc frumos pentru raspunsuri. motivul asta e, ca mi-e lene. la cele care merg la masina, folosesc persil gold pentru ca mi se pare ca arielul decoloreaza si balsam acela cu ambalaj negru de la lenor. eh, se pare ca nu intotdeauna ne iese asa cum vrem noi tongue

| deNisu a răspuns:

Bonux, ariel, depinde si tie ce ti-ar place... Bineinteles ca trebuie sa folosesti balsam de rufe pentru ca alfel nu vad cum ai spala doar cu detrergent. de exempplu eu imi spal cateva haine la mana cam asa: pun in apa calda detergent, apoi lasa hainele la inmuiat vre 10-15 minute depinde. Apoi le iau si le clatesc intr-un balasam de rufe si le pun la uscat. Este foarte simplu si asa, dar sa stii ca cu lenea nu prea faci ceva.
Sper ca ti-am fost de folos :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Detercent automat mroase foarte frumos si ramane in haine mereu bonucs balsam

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa le speli cu un fel de dero pentru ebelusi