| anonim_4396 a întrebat:

Cum să fii mai respectat de catre cei din jur? Sa ai mai multi prieteni?

3 răspunsuri:
| OmuPajanjen a răspuns:

Pai,poti sa iti iei niste haine misto, nu neaparat scumpe, sa arati ca nu iti pasa de nimic, dar nu in mod exagerat si 60 % din comportamentul tau propiu.Succes!

| Everithyng1922 a răspuns:

Daca vrei sa fi respectat in primul rand trebuie sa te respecti pe tine insuti!
Fi matur si incearca sa arati cat mai calm, linistit.
Respectul oamenilor fata de tine ar trebui sa vine in timp de la sine, daca si tu te comporti adecvat. Sa impui respect datorita personalitati tale, vestimentatia nu este cel mai important factor, insa contribuie la imaginea pe care vrei sa o afisezi!
Noroc!

| Katie1356 a răspuns:

Trebuie sa ai o atitudine care sa arate ca ceea ce vrei tu asa va fi, ca nu iti place sa fi calcat in picioare.Sa stai mereu cu cpaul sus, sa zambesti si sa fi politicos cu toti, astfel si ei iti vor acorda tie respect si daca te vad un om la locul tau si de treaba, care stie cum sa se comporte intr-o comunitate se vor imprieteni cu tine.