| larrysukk a întrebat:

Cum sa fiu atat de bleaga incat sa ma indragostesc de cel mai bun prieten al meu? care, pe deasupra, este si "crush"-ul celei mai bune prietene ale mele de mai bine de 2 ani...ce sa fac acum? un sfat ar fi foarte util,fara jigniri, daca se poate...multumesc! si funda! :3

Răspuns Câştigător
| dallasaf a răspuns:

Nici-o jignire, linistita.Tu doar trebuie sa-i spui.Prietena ta nu se va supara.Si nu esti bleaga, e ceva normal, zic eu, stii tu vorba aia :"din prietenie, se naste dragoste." Sper sa ai succes :*. Funda?

3 răspunsuri:
| larrysukk explică:

Da,poate ca da, dar nu este prima data cand se intampla asta...adica s-a mai inamplat odata sa ne placa de acelasi baiat si el sa ajunga cu mine.am fost cu baiatul respectiv un an jumatate.si chiar nu ii pot face asta din nou.adica,baiatul de acum nu mai ine la ea, si ea stie, dar pur si simplu nu ii poate da drumul.si nu stiu ce simte el, nu vreau sa deschid acest subiect, dar am impresia ca simte la fel, pentru ca mereu imi spune ca sunt prietena lui cea mai buna si nu m-ar putea vedea altcumva din cauza la prietena mea.si pe 3 e ziua lui, face 18 ani si l-am intrebat care ar fi cel mai frumos cadou si mi-a zis sa vin la el, el sta in alt judet.deci da, sunt cea mai mare fraiera si nu ii pot face asta din nou celei mai bune prietene ale mele de o viata!sad

| AktivShack a răspuns:

Buna.
Nu esti bleaga fiindca te-ai indragostit de cel mai bun prieten al tau.Cum a spus si BoBonika123,"din prietenie se naste dragoste".In plus, inima alegehappy. Succes.

| DoolceDoolce a răspuns:

Nu ești bleagă. Orice este posibil.
Păi părerea mea este că ar trebui să vorbești cu el. Adică, dacă simte același lucru pentru tine? Și în plus, dacă prietena ta îți este cu adevărat prietenă va accepta faptul că îți place de el.