| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa-i fac sa se opreasca? M-am saturat tare de tot.Ii urasc.
E vorba de colegii mei.Mai exact de 3 baieti care stau in banca din spatele meu si care ma tachineaza intr-una.
Si intr-un sens rau. Cand ma gadila ( eu m-am scapat si m-am plans odata ca ma gadil foarte tare ), arunca cu pixuri, caiete in mine, ma acuza ca ma droghez( nu e adevarat), etc.
Asta se intampla de un an.Eu nici macar nu-i bag in seama, aproape deloc, pur si simplu se trezesc ei ca trebuie sa zica sau sa mi faca ceva, sa nu mi dea pace. Daca scriu imi iau pixul si mi-l arunca.
Daca stau cu capul pe banca ca sunt obosita, ei clar "te-ai drogat azi-noapte". Striga asta in gura mare, aud toti si toate.
Ma afecteaza foarte tare chiar daca eu nu le arat asta.Cel mai tare ma doare faptul ca la unul din ei tin foarte mult, as putea spune ca chiar il iubesc.
Nu ma pot opri, chiar daca el ma raneste in fiecare zi cu tachinarile si jignirile.Il urasc pentru ce imi face dar il iubesc prea mult.Nu i-am spus de teama sa nu rada de mine.
Vreau sa se opreasca, toata lumea din clasa, si chiar in afara liceului cred ca eu ma droghez si stiu ca ei fac mereu misto de mine.E jenant.
Sunt una din cele mai bune din clasa la toate materiile si mi-e ingrozitor acum ca toata lumea crede asta.
Urata nu sunt deloc, nu ar avea de ce sa se ia pe tema asta, sunt o persoana copilaroasa si energica, rad mereu, dar nu vreau ca asta sa insemne ca eu sa fiu carpa de sters praful.
Offf...

Help me! please

6 răspunsuri:
| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna Saylin,

Te ingrijoreaza ceva sau crezi ca esti in pericol?
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Romtelecom si Cosmote, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru voi nu exista parinti, diriginte, director de liceu sau politie?

| lolitawiki a răspuns (pentru anonim_4396):

Parintii, dirigentele, directorul sau chiar si politia nu au treaba in chestiile astea, asta e joaca de copii...

| Zabbyel a răspuns:

Mutate din banca. eventual din scoala, liceu

| alexpitrock a răspuns:

Fa si tu misto de ei la randul tau, muta-te din banca daca nici nu asta merge, daca continua si atunci vorbeste cu parintii sa vina si sa le spuna sa te lasa dracu in pace, ba da cretini sunt unii oameni...

| lolitawiki a răspuns:

Draga mea! eu ma aflu in aceeasi situatie ca si tine. stau cu 4 baieti in banca de 3 ani de zile, sunt in clasa a- 11-a. de 3 ani ma terorizeaza, dar mi-am dat seama cum sa le inchid gura. pur si simplu le fac jocul, pentru ca ei se simt nebagati in seama si de asta. ei incearca sa te faca sa te uiti la ei si sa vorbesti cu ei. pe mine, ma lovesc, ma trag de par, nu ma lasa sa scriu sau sa invat, imi pun mana pe picioare, doar ca unul dintre ei ma place si de aceea ma tachineaza. nu te-ai gandit si la asta? daca ei spun ca te-ai drogat tu spune-le ca da, dar intr-un mod ironic si razi ca si cum ar spune-o in gluma...fa-i pe ei sa se simta prost.