| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa ies bine in poze [vreau ceva poze artistice],dar problema e urmatoarea:
-Stau la tara si nu prea am unde sa fac poze cu peisajul frumos [daca ma decupez si ma pun in vreun peisaj dorit se vede urat,deci mai bine nu]
-Hainele mele,am multe haine frumoase[majoritatea spun ca ma imbrac frumos] dar eu nu sunt niciodata multumita de ele.[Eventual ceva accesorii,nu prea am dar pot cumpara]
-As vrea sa am poze in care sa imi iasa in evidenta parul [dar nu este asa de lung,este fara volum si drept]
Niste sfaturi? [fara linkuri pe cat posibil, am citit destule]
Funda

Răspuns Câştigător
| Deriss01 a răspuns:

Ca sa iesii bniee in poze si sa fi cat mai artistica trebuie sa urmarestii binee alte poze care iti plac tie mult. Daca vrei sa iti faci parul sa iasa in evidenta poti sa iti faci poze de la spate dar sa nu staii dreapta, poti sa stai si intr-o parte, dupa parerea me cele mai frumoase poze ies atunci cand iti faci poze cu animale [ un caine sau o pisica de exemplu ]. Ca sa ai mai mult volum la par e simplu : dupa ce te speli pe cap te usuci la par cu feonul stand cu capul in jos, doar ca functioneaza doar in prima zi in care te speli, deci ar trebui sa te speli dimineata si sa iti faci pozele pe la pranz. Hainele trebuie sa le asortezi frumos, de exempu eu am multe poze pe care le-am facut in aceeasi zi fiind imbracata cu un hanorac roz si un tricou roz pe dedesubt si blugi, pozele au iesit destul de reusite. Ca accesorii poti folosii un lantisor mai lung cu un medalion gen aparat foto, sau o inima mare care sa iasa in evindenta. Cel mai bine iti iese o poza atunci cand ai incredere in tine si estii sugura ca poza va iesii bine happy Sper ca te-am ajutat.
Nu sunt foarte multe sfaturi, dar daca maii vrei imi poti da un mesaj privat stiu multe despre fotografii si stiu cum sa le fac sa arataa binee! Apropoo, poti increcaa sa itii faci o poza undeva stand pe iarba si sa pui aparatul sa faca poza singur ca sa iasa firele de iarba in cadru, ar iesi super, dar ai grija cum stai, pozitia e foarte importanta :*:*

1 răspuns:
| YouAndMe95 a răspuns:

Eu una chiar mi'as dori sa locuiesc la tara, pentru a putea face poze, crede-ma ai unde, sunt o gramada de peisaje deosepite, in orice anotimp, poienite, rauri ..Natura in general. In legatura cu hainele nu este o problema thinking ca sa fii artistica trebuie sa fii simpla in poze, si in altele extravaganta, nu o tinuta de zi obisnuita. Poti face poze in care sa fii foarte simpla, si poze in care sa fie totul deosebit, neobisnuit chiar, fii creativa. Ca sa iti scoti parul in evidenta poti incerca diferite coafuri, usoare in cat sa le poti face singura, si chiar neobisnuite, pentru a da pozelor un strop de nebunie :* Sper ca te-am ajutat.