| dany_3081 a întrebat:

Cum sa ii fac pe prieteni mei sa fie de gasca

Răspuns Câştigător
| Cretaker a răspuns:

Cu pistolul la tampla.

6 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Daca prin de gasca intelegi sa vorbeasca frumos, sa se poarte civilizat, sa fie o prezenta placuta si sa te faca sa ai incredere in tine ceva e in neregula. Daca astea sunt carentele celor de care vorbesti tu inseamna ca nu au ce cauta langa tine. Nu iti pot fi prieteni. Poate amici de conjunctura. Dar nimic mai mult. Prietenii nu ti-i schimbi, ti-i faci. Ti-e prieten omul care are mereu o vorba buna pentru tine, care te cunoaste bine si stie mereu sa fie o prezenta placuta, sa te inveseleasca si sa te incurajeze la greu. Asta inseamna a fi de gasca in ochii mei.

| Adredemesconf a răspuns:

Cum adica sa-i faci pe prietenii tai sa fie de gasca? Iti poti alege ati prieteni, nu cred ca-i poti schimba.
Succes!

O zi buna!
happy

| Derye a răspuns:

Infiintezi o gasca.

| dynasmile21 a răspuns:

Nu este corect sa incerci sa ii schimbi...Trbuie sa ii iubesti pentru ceea ce sunt si nu pentru ce vrei tu sa fie. Stii fiecare dintre noi considera alte caracteristici pozitive sau negative, iar daca tu nu ii consideri de "gasca" inseamna ca nu ti-ai gasit prietenii potriviti. Incearca sa te imprietenesti cu persoane pe care tu ii consideri de "gasca".
Mult succes! big grin

| dany_3081 explică:

Prieteni mei sunt foarte ciudati de exemplu daca unt cu unul dintre ei se poarta foarte frumos cu mine si eu ma port frumos cu ei dar daca mai vine o persoana
incep sa isi bata joc de mine ei nu stiu sa fie uniti se bat se cearta in truna seara no vor sa iasa afara sa jucam niste jocuri ei stau la pc sau la tv is tare(tarani)

| asdfqw a răspuns:

In primul rand trebuie ca ei sa se simta bine cu tine
puteti face anumite chestii impreuna
jocuri, diferite discutii
eu asta fac cu prietenii mei si ne simtim f bine