| 00Roxanne a întrebat:

Cum sa imi inving rusinea si timiditatea?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pur si simplu te gandesti la faptul ca nu isi au rostul, cei din jurul tau tot oameni sunt. Poate ca nu vei reusi din prima dar, o sa iti iasa.
Iar timiditatea dispare in timp, cand ajungi sa cunosti mai multe persane si sa va permiteti anumite chestii, nu o sa mai existe asa multe retineri. Toti oamenii au emotii si o anumita timiditate, dar se diminueaza pe parcursul anilor.

5 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Am mai raspuns la asta, dar daca nu vrei sa citesti din urma, vezi ca sunt vreo 2 carti pe tema asta in librarii, dar si in ele online, care iti vin direct la usa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iesi din zona ta de comfort, cunoaste oameni, fii tu insati.

| GoldandSilver a răspuns:

Fii tu insuti! Comunica, zambeste si traieste clipa!

| TURB0X a răspuns:

Trebuie doar să-ți dorești asta.
Fii mai sociabil și ai să te obișnuiești.
Nu te mușcă oamenii, cel puțin nu majoritatea.

| Andreeaa26 a răspuns:

Incearca sa fii tu insuti si daca cineva se ia de tine, in orice fel, mergi mai departe si aminteste-ti ca esti o fire minunata care are n calitati si rusinea si timiditatea vor disparea cand vrei fi tu ok cu tine. Vorbeste, fii deschisa si incearca sa depasesti pragul rusinii! Vei putea, trebuie doar sa ai incredere in tine si sa stii ca nimic rau nu se va putea intampla daca iti depasesti timiditatea! :*