| tarantulaverde a întrebat:

Cum sa inteleg proverbul, adica ajutati-ma va rog sa comentez acest proverb:,, Libertatea inseamna raspundere, de aceea majoritatea oamenilor se tem de ea,,

3 răspunsuri:
| Youcandoit a răspuns:

Nu se refera ca oamenii fug de libertate ci de raspundere astfel ca le e greu sa accepte ca au facut sau au zis ceva ce ii pune la perete.

| DragosteDePrimavara a răspuns:

Adica oamenilor le este teama sa spuna exact ceea ce gandesc deoarece le este frica ca nu cumva sa le fie judecati pe baza opinilor lor!

| DragosteDePrimavara a răspuns:

Adica oamenilor le este teama sa spuna exact ceea ce gandesc deoarece le este frica ca vor fi judecati si asaltati cu vorbe rele, pe baza opinilor lor!