| Maria_8638 a întrebat:

Cum sa ma machez daca am ochii caprui?:S

2 răspunsuri:
| anonimaa_4475 a răspuns:

Heii.>:D< uite aici cateva "instructiuni" :D http://www.lyla.ro/......rticol.php ca te-am ajutat :*

| smile_3857 a răspuns:

Poi…
Culoarea caprui nu te conditioneaza in nici un fel, spre deosebire de ochii verzi sau albastri. Prin urmare, poti experimeta culori precum maro, roz, mov, albastru, verde, auriu etc.
Culorile artificiale, de ex albastru, verde sau violet necesita o piele absolut impecabila (fara cearcane). Daca cearcanele nu sunt bine acoperite, aceste culori vor accentua si mai mult acest defect. 

Daca doresti un machiaj de zi, incepe cu doua culori din aceeasi gama (de exemplu, mov si lila).
Aplica nuanta deschisa de lila pe toata pleoapa mobila, iar nuanta inchisa la baza ochilor, in coltul extern al ochilor, pentru a contura si a intensifica privirea.
Amesteca si estompeaza foarte bine aceste doua culori. Ideal este sa nu se vada nici o limita clara intre nuantele de fard folosite.

In machiajul de zi nu prea sunt indicate tusul si conturul dermatograf. Daca totusi vrei sa folosesti un creion khol pe interior… poti folosii unul maro. Va arata mult mai natural.
Rimelul pentru alungire este mai discret decat rimelul pentru volum, care incarca foarte mult genele.