| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa ma sinucid foarte repede? dar sa nu ma trezesc dupa aceea pe patul de spital vie... vreau in Cer!

Răspuns Câştigător
| stefaniacristina77 a răspuns:

Hei Dyalove struck! Nu-ti mai repet pentru ca probabil stii riscurile dar inainte sa faci o prostie mai bine te duci la un psiholog. Ii vorbesti si daca nu te ajuta nici el, nici familia, nici prietenii abia atunci poti spune ca nu mai ai motive sa stai pe pamant. Dumnezeu ti-a dat cel mai mare dar iar tu din pacate nu-l mai vrei.Asta e cel mai mare pacat.Toti de mai jos nu te-au fqt nebuna ci sunt uimiti pentru. ca e un gest prea disperat.Si oamenii care tin la tine vor varsa rauri de lacrimi.Multa BAfta si te rog ai grijalove struck^^

15 răspunsuri:
| Piiink a răspuns:

straight face tu ai ceva la cap sau ce?:Olaughing Dmne traiestetii viata:O ca nu e asa lungawinking mai rezista si tu pana in 2012laughing

| Puf a răspuns:

Hei, ce crezi ca rezolvi prin aceasta metoda?thinking Ok, mori... esti chiar atat de lasa sa inchei atat de repede ori ce socoteala cu viata? Nu cred:d. Ai avea curaj sa iti faci tie rau? Gandeste-te putin, daca nu ai tu grija de tine, nimeni alt cineva nu o va face. Incearca sa te iubesti u pe tine, sa ai grija de tine sa iti fie bine si asa vor face si cei din jur.
Lasa ideile astea, si incearca sa iti traiesti viata. Gandeste-te cate lucruri minunate ai putea face. Stiu ca uneori tuturor ne trrec prin gand aceste lucruri, nu pot sa neg ca mie nu mi-a trecut, insa tu trebuie sa fii mai puternica decat acele ganduri si sa mergi mai departe. Traieste viata cum iti place tie ca sa poti spune ca viata merita traita!

| Cryss_2345 a răspuns:

Wow:O...km sa te gandesti sa te sinucizi?:O...ai problemahappy,,,, sfatul meu:du-te la medic. sh incearca sa vezi partea buna a lucrurilorhappybafta

| LoliTa_7237 a răspuns:

Frate cum poti sa iti doresti asa ceva.si nici nu ajungi in railaughingdar frate viata e frum... daca stai sa vezi partile bune...mai bine du-te la un psihologhappy

| thefirstangel a răspuns:

Dar ce te-a suparat asa de rau inkt vrei sa te sinucizi? esti emo? lasa prostiile astea...viata oriqm e scurta! cati ani ai/?
uite.stiu ca nimic din ce scriem noi aici pe TPU nu te va face sa renunti la acest gand! dar gandeste-te de 1000 de ori inainte de a lua aceasta decizie stupida!
iti dau un ex cu niste persoane care au murit fara a avea nici o vina.isi facusera un rost si ele in viata, iar un tir le-a omorat(e vb de o bunica si o mama ale unei fetize care acum are 7 ani, iar cand pers astea au murit ea avea doar 3 anisori! pers alea au fost nevinovate si au murit si fii sigura ca voiau sa traiasca... iar tu? in loc sa-ti pretuiesti viata? ii dai cu piciorul/?

| thevampirediariesfever a răspuns:

Doamne fereste! Scoate-ti imediat din cap prostiile astea! Nu te ajuta cu nimic sinuciderea! Dumnezeu ti-a dat viata ca sa o traiesti, sa te bucuri de ea, nu sa te sinucizi! Vorbeste cu un psiholog despre ce te face sa vrei sa-ti iei viata? Probleme in familie, la scoala etc...In atentia amatorilor, mai copilasi lasati prostiile si puneti-va cu burta pe carte! Ce oameni.

| KittyPinker a răspuns:

Taieti venelewinking

| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Cum te sinucizii si vrei in rai?

| pick1990 a răspuns:

Sper ca glumesti

| Available a răspuns:

Daca te sinucizi nu ajungi in Cer stai linistita. Cel care-si ia viata insusi nu va ajunge in Cer ci in Infern deci mai bine mai gandeste-te...

| KissPisy99 a răspuns:

Taie-ti gatul.sau drogheaza-te mult. dar de ce vrei acest lucru. bucurate de viata. fetita emo

| Flyn a răspuns:

TPU, nu mai imi puneti intrebari d'astea:esti emo? nu sunt emo...doar ca m-am saturat de viatasad

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Barbosu ti-a dat viata sa o traiesti.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E cea mai mere prostie pe care am auzit-o vreodata.cum sa-ti doresti sa mori? sunt in lume mii de oameni care si-ar dori sa traiasca si tu vrei sa., e mai bine sa mergi la un psiholog, el o sa te ajute. o viata ai, nu 10.si merita traita.scoate-ti prostia asta din cap.bafta multa si daca vrei sa vorbim id meu este duduvasile28.sa ai grija de tine.am ramas socat la ce am citit, dar sper sa-ti dai seama ca faci o greseala.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O Dumnezeule ai o problema mare, grava, sincer nu as vrea sa fiu in piela ta.pentru.ca stiu cum e.Sincer am avut si eu gandul asta din pacate si mi-e rusine sa cred ca m.am putut gandi la asa ceva, in primul rand da. mi voie sa te contrazic"Cer"ce cer crezi ca o sa mai vezi tu daca o sa te sinucizi, tu nu esti constienta ca vei merge direct in iad si nu mai ai nici o speranta la rai pentru. ca tocmai diavolul te duce in eroare si iti implanteaza gandul asta, stiu poate ai probleme si ti se pare ca nu mai poti sau ti se pare ca nu esti pentru lumea asta pentru. ca e foarte rea sau alte mii de chesti, sincer eu ti.as recomanda un psiholog, dar si un preot ti.ar da multe sfaturi care ti.ar fi de folos.Sa nu crezi ca te judec dar ar fi mai bine sa te gandesti la cei din jurul tau, gandeste-te cum ar fi o zi din viata lor fara tine, cum ar fi sa nu mai faci toate lucrurile pe care le faceai cu bune si rele.Incearca sa gasesti partea frumoasa a vietii...pentru. ca ea exista doar ca ti se pare ca nu e asa.sincer ti. o zic din propria experienta.Gandestete foarte bine de o mie de ori inainte sa incerci sa faci chestia asta, sa te gandesti la parintii tai sau prieteni poate pentru ei ar fi o lovitura prea dura si nu ar putea trece peste. daca mai vrei sfaturi lasa. mi adresa ta de mess. aaa un sfat pe care l.am primit de la parinti"Dumnezeu iti da cat poti duce nu mai mult"iar din asta iti da. i seama ca o sa poti trece peste doar daca ai credinta in EL. pup si gandeste-te