| Ingrid97 a întrebat:

Cum sa-mi fac parintii sa ma inteleag si pe mine? dau funda la raspunsu' cel mai ajutator

5 răspunsuri:
| clauss a răspuns:

Le castigi respectul

| XKidutzaa a răspuns:

Sa sti ca cu anumiti parinti nu e usor sa ii faci sa te inteleaga nu si in cazul meu. Dar ca sa ii faci sa te inteleaga ar trebui sa le povestesti lucruri care te deranjeaza, sa nu ii minti, sa nu ii jignestisau sa tipi la ei(parintii detesta asta), sa ii mai ajuti prin casa, intr-un cuvant sa incerci sa fii deschisa cu ei atata conteaza ei vor vedea ce e in inima ta si pana la urma vor incerca sa te inteleaga...Mult succes!kiss Sper sa primesc fundita...PWP

| Aniii a răspuns:

Incearca sa comunicii cu ei deschis...Sa le mai crei cate un sfat din cand in cand. Sa nu mai vorbesti urat cu ei. Si ai sa vezi ca lucrurile se vor schimba, pentru ca comunicatia este cel mai bun lucru in rezolvarea unei probleme de acest gen.Si eu ma certam foarte mult cu mama [si inca ma cert] dar defiecare data las eu de la mine sa ne impacam

| oannabomboana a răspuns:

Depinde de varsta lor si de relatia ta cu ei pana acum.
-Incearca sa-i ajuti prin casa
-Sa comunici cu ei
-Sa le ceri sfaturi
-Sa le mai povestesti ce faci pe afara
-Sa le prezinti anumiti prieteni
-Sa mi tipi la ei
-Sa fi ordonata
-Sa ii ajuti la treburi in casa
-Sa ii sprijini...
Situatia se va schimba radical.sa nu te ascunzi altfel ti se vor pune mai mult in cap. happy

| Ingrid97 explică:

Pai treaba sta cam asa:
ii ajut prin casa dar nu ma simt apreciata
simt ca nu pot sa le zic nimic pentru ca ei nu ma inteleg si daca fac ceva gresit imediat sar cu gura pe mine etc.