| Mihaiflorin14327 a întrebat:

Cum sa nu mai fiu un fătălău?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O să te rănească cineva și o să te facă bărbat.

| Mihaiflorin14327 explică (pentru anonim_4396):

Hmm...poti sa explici mai bine? Sau poti sa ma ajuți sa devin un bărbat?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mihaiflorin14327):

Ce am vrut să spun e că ești fătălău deoarece ești necălit. Desigur, există oameni mai fricoși și mai curajoși, de la natură. Dar te adaptezi și dacă nu treci de frică, măcar o ascunzi. Viața se ocupă. O să dai de oameni care o să te facă să realizezi lucruri. Ieși afară și găsește un om al străzii sau un om nefericit. Câteva motive să nu fii fătălău.

| Mihaiflorin14327 explică (pentru anonim_4396):

Deci trebuie să scap de frica sau sa reusesc sa o controlez chair daca ea încă e? Am uitat sa zic eu sunt o persoana care a primit bulling pot sa zic da nu m-a afectat chair asa ca nu ma interesa de parerea altora, da am avut o perioada de un an un an jumate aproape 2 ani de nu am avut cu cine sa ies pe afara si am stat în casă si dupa carantina imi era rusine sa ies din casa, si eu am inceput sa ies zilnic toma in august in 2020 după a apărut iarăși o perioadă cand nu aveam cu cine sa ies si acum sunt intre:/Si o fata pe care o plac mult si a batut joc de mine grav:/

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mihaiflorin14327):

A, e bine. Nu pornești de la 0. O să ți se mai întâmple de 2-3 ori și apoi o să începi să te întărești. Așa e viața.

| Mihaiflorin14327 explică (pentru anonim_4396):

Dacă o sa incerc sa ies cat mai mult afara si sa incep sa fac chestii care nu imi plac si sa ma bag in problemele pe care le am si sa nu mai fug de ele si sa incerc sa le rezolv(si apropo e a 2 fata care si a batut joc de mine), Ce zici reusesc sa ma calesc?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mihaiflorin14327):

Da.

9 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă recunoști că ești, este deja un pas spre a nu mai fi așa.
Fâtălău rimează cu fată.
Dar genetic ești băiat.
Dacă accepți asta, nu vei mai fi un fătălău, devii instantaneu un băbălău, care rimează cu băiat.
Sinur nu poți, dar o fată te poate ajuta. O fată, e ca o floare, dacă nu o uzi la rădăcină, se usucă.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai hai sa vedem, de ce spui ca esti fatalau?

| AndraSiSergiu a răspuns:

Sergiu: Esti deja un mare fatalau daca intrebi asta.

Andra: Cum zicea domnu de dinainte: "Gaseste un om al strazii" si as adauga baga-i doi pumni in coaste.