| lola_6924 a întrebat:

Cum sa repartizez programul fratelui meu mai mic si sa il fac sa ma asculte? Va multumesc! Pupici.

Răspuns Câştigător
| Andarock a răspuns:

----> Trebuie sa-l faci sa vada consecintele, daca nu te asculta!

---> Verisoara mea mai mica este groaznic de rea, iar cu ea uite ce an facut:

1. Mereu imi umbla prin lucruri (mai ales la jucarii) cand venea la mine acasa. Asa ca, am ascuns toate jucariile din camera ca sa nu mai aibe cu ce sa se joace!
----> Tu trebuie sa-i ascunzi fratelui tau mai mic jucaria preferata a lui (de ex.: o masina, ursuletul de plus etc)

2.Trebuie sa incepi sa te joci cu el mai mult, dar nu foarte mult ca dupa aia o sa creada el ca poate sa se joace cu tine oricand!

----> Asa o sa te asculte mai mult! happy

Sper ca te-am ajutat puppy dog eyes

1 răspuns:
| JaneEyer a răspuns:

Deci...in primul rand:
1.II zici de ex. ca daca se culca il lasi la calculator mai mult
2. Daca face ceva ii cumperi ce vr el
3.Ii zici ca il spui daca nu e cuminte...
Cam atat imi vne... sper ca te.am ajutat:*