| Iuonas a întrebat:

Cum sa scap de timiditate?
Am fost la o petrecere si am vrut sa o invit pe o fata la dans, pana m-am tot rusinat.am incercat sa vorbesc cu ea dar m-am tot inrosit etc. dupaceea vin tipul increzut si i-a zis direct vrei sa dansam.
Urasc timiditatea asta

Răspuns Câştigător
| BabyA a răspuns:

Hi stiu eu vezi tu si eu am fost asa cand aveam vreo 3-5 ani mi-a fost frica sa zic ce simteam nu puteam zice nu fiindca ma rusinam eeei bine stiu eu leacul dar o sa il crezi stupid
Trebuie sa crezi in tine sa mergi si sa ii zici clar si bland indiferent de raspuns sa crezi in tine si atunci dispare timiditatea

2 răspunsuri:
| Marcelino a răspuns:

Timiditatea o vei alunga doar incercand si incercand mereu.Si bineinteles uite-te la toate seriile American Pie si alte filme de genul asta si ia lectiilaughing(pe mine m-au ajutat). Daca vrei ceva ajutor :
tibi_95eu

| ninapopescu a răspuns:

Incearca sa lasi timiditatea la o parte si atunci cand vrei ceva treci pur si simplu la actiune. Oamenii timizi au multe de pierdut, cu toate ca ei observa ce multi nu observa.Isi dau mai mult timp de gandire si asta e un pluswinking