| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa scap de timiditate?

Răspuns Câştigător
| elmo2011 a răspuns:

Facand ceea ce te-ar intimida, de ex. sa vb cu baiatul/fata pe care il/o placi, sa ii spui mamei ca vrei sa stai afara pana noaptea tarziu... intelegi ce vreau sa spu, eu cu pasi marunti asaam trecut peste. Exista si o carte care se vindea cu Gazeta Sporturilor numita "cum sa ne scapam de frica de ceilalti" parca.

3 răspunsuri:
| danhardy a răspuns:

Erau niste medicamente, nu mai stiu cum se numeauthinking

| Narfundo a răspuns:

Nu scapi cand ai chef.Nu mereu!

| Rek200 a răspuns:

Incearca sa prinzi curaj... n-ai cum sa scapi de timiditate peste noapte gandeste-te ca nu se poate intampla nimic rau