| lolly_3072 a întrebat:

Cum scap de timiditate?batting eyelashes

19 răspunsuri:
| inna a răspuns:

Prin autosugestie si control...trebuie sa crezi in tine, trebuie sa crezi cu tarie ca esti un om bun si sa ai incredere in propriile forte...si nu uita un lucru nimeni nu-i perfectwinking, indiferent cat de dur sau tupeist ar pareawinking

| JackieSue a răspuns:

Ti-o infrunti...chiar daca ti-e greu la inceput respiri adanc si gata.Trebuie sa-ti dai drumu` odatawinking.

| Pho3nix a răspuns:

Spune-i ca te-ai saturat de ea si poate va pleca.
Succes.

| SweetCandy a răspuns:

Multa, multa, multa incredere in tine...trezestete in fiacare dimineata si sp q voce tare "sunt cea mai buna si nimic nu ma poate dobori"

sper sa functioneze!
trebuie sa fii constienta de un singur lucru. k u esti singurul om care stie ca se poate schimba si k nimic nu te da inapoi!
succes!

| want2bMajestic a răspuns:

Hei.cati ani ai? nu iti fa griji o sa scapi d ea cand nici nu o sa crezi...sau poate cu primul sarut

| EUSIATIT a răspuns:

E greu de spus nu cred ca exista o reteta anume. Probabil comunicarea e mai grea. Daca stai izolat nu vei scapa curind. Iesi afara mergi in parc vb cu lumea. prieteni colegi .si vei prinde curaj.''';

| Shery a răspuns:

Iti imaginezi persoanele cu care interactionezi dezbracate big grin
La mine a functionat, cu toate ca tot n-am reusit sa spun 2 cuvinte cum trebuie, de data asta de ras, nu din timiditate laughing

| kitty_8919 a răspuns:

Prinde si tu putin tupeu si o sa vezi ca totul vine de la sine

| Lary a răspuns:

Am si eu aceeasi problemahappy

| denisa0906 a răspuns:

laughing hm... trebuie sa iti controlezi sentimente inainte sa nu o faca ele... eu cred ca pe tine te controleaza sentimentele si emotiile de aia esti timida. controleaza-ti tu sentimentele si fi asa cum vrei uh happy (eu cred ca vrei sa nu fi timidawinking ) poti sa scapi de ea tongue succes

| GhostAlin a răspuns:

Si eu am aceeasi problema. Dar mai grav nici nu stiu sa comunik ajutati-ma pls crying((((((((

Răspuns utilizator avertizat
| DG a răspuns:

In viata nu trebuie sa fii timid sau timida...in zilele de astazi trebuie sa ai mult "tupeu" ca sa ajungi departe... fara tupeu esti mancat pe lumea asta...toti se vor aprofita de tine! deci nu lasa capul jos!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vinde-o! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Saluthappy Si eu am fost candva timidatongue. Pentru mine ea s-a sfarsit in ziua in care am avut iubithappyEl nu e timid si mereu m-a ajutat sa am incredere in mine. Cel mai important e sa nu te lasi doborat(a) de situatiile jenante prin care treci sau de vorbele celor care te urasc.Nu uita ca esti nimeni nu-i perfect si toti trecem prin situatii mai putin placute.Razi si treci pestetongue CURAJ!happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

SINGURUL mod de a invinge timiditatea e TUPEUL care este exact opusul acesteia, iar acest tupeu il dobandesti prin practica si experimentare altfel nu reusesti sub nici o forma.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gandeste ca esti mai bun ca toti,,, in zilele astea poti fi luat de fraier daca nu ai destul tupeu

| zipi a răspuns:

Nu poti sa scapi de timiditate, pentru ca asa esti tu!
Dar sunt cateva modalitati prin care poti sa ascunzi acest lucrutongue.Cum ar fi:
-sa ai mai multa incredere in tine;
-sa nu lasi niciodata capul in jos;
-si da-i raspunsuri pe masura;
-sa incerci sa te controleziwinking!

| alexandra_3663 a răspuns:

...eu am cam mult tupeutongue

iti mai dau de la mine daca potlaughing