| Numele384637 a întrebat:

Cum sa scap de timiditate? Sa pot sa ma vorbesc cu fetele lumea sa pot iesi din clasa fără să mă gândesc ce zic alții de mine?

9 răspunsuri:
| biancaebar a răspuns:

Iesind cu persoane care sa te fac sa te simti confortabil si tu insati, putin cate putin pana ai sa pierzi toata timiditatea

| llleo a răspuns:

Cu timpul o să depășești.

| Numele384637 explică (pentru biancaebar):

Păi nu am...

| Andreeush a răspuns:

Încearcă să cunoști persoane noi, să socializezi.
Așa dintr-o dată nu o să te schimbi dar cu timpul poți reuși.

| Numele384637 explică (pentru Andreeush):

Nu o sa meargă

| Andreeush a răspuns (pentru Numele384637):

Ai încercat măcar?

| Donsavas a răspuns:

Mergi la psihologul școlii. Nu esti primul si nici ultimul cu problema asta.

| Numele384637 explică (pentru Donsavas):

Da frate uite maine lasa ca se spune in cancelarie dupa mai aude unu si altul...

| Donsavas a răspuns (pentru Numele384637):

Nu spune in cancelarie nimic. Oamenii își vad de viață lor. Un psiholog nu ar face asta.