| Markusfrtt a întrebat:

Cum sa scap de timiditate? Sunt foarte timid cu fetele.

6 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Gandeste-te ca, cu timiditatea nu vei obtine niciodata nimic. Ce castigi daca esti timid? Trebuie sa fii stapan si sigur pe tine pentru ca altfel nu vei fi luat in serios. Incearca sa te gandesti la asta.

| Cypronge a răspuns:

Salutare Denis.
timiditatea e o treaba cu care toti ne confruntam intr-un moment sau altul al vieti noastre de zi cu zi. Nu e o problema majora si o sa dispara in timp, pe masura ce avansezi in varsta o sa cresti si in determinare si incredere de sine.

| Mariusis a răspuns:

Salut Denis.Presupun ca iti place de o fata happy.Si mie mi-a placut de o fata inca de la gradinita, i-am spus anul acesta ca o plac eu fiind a VIII-a.Iti spun cevabig grinaca nu ii spui ce simti nu o sa stii niciodata daca simte ceva pentru tine.Foarte putine fete spun baietilor ca ii plac. Daca observi ca se comporta mai ciudat cand este in preasma ta si din astea e probabil sa te placa,deci ai putea sa o intrebi daca si ea te place,dar sa nu o intrebi direct,incearca sa incepi o discutie si daca iti vine un moment bun,poti sa o intrebi,daca esti mai distant de ea incearca sa intri tu in discutie cu ea, incerca sa faci ce face si ea.
Chiar daca nu te place, singurul lucru care se va intampla e pur si simlu ca va sti, iar daca incepe sa rada si astea inseamna ca nu a meritat
Eu am plans, da fetelor un baiat de 14 ani a plans pentru o fata...Dar eu am plans ca totusi spunea ca ma place dar ea trebuia sa plece anul viitor, totusi am incercat in timpul care a mai ramas, dar mi-am dat seama ca ea nu ma placea, statea cu mine mai mult din mila si mi-am dat seama ca nu merita

| Miron_Stelian_1985 a răspuns:

Fa-ti o prietena si incepeti viata sexuala

| BogdaNe14ani a răspuns:

Salut Denis, timiditatea este foarte bine, inseamna ca ai respect pentru oameni dar intro zii va trebui sa invingi, incearca sa exersezi cu o prietena de la scoala asa am facut si acuma am toate fetele la mana happy incearca

| KamiCamelia a răspuns:

Pai incearca sa nu mai fii timid ca nu te ajuta cu nimic in viata, incearca sa fii stapan pe tine