| Necunoscuttttttt a întrebat:

Cum sa scap de un baiat care a devenit obsedat de mine? Nu pot sa fac nimic fara stirea lui de parca as fi casatorita.Nici parintii mei nu sunt de acord cu el...Eu vreau de ceva timp sa scap de el dar nu reusesc. AJUTATI-MA! va rog frumos.Eu chiar m-am culcat cu el dar nu vroiam si daca vor afla parintii mei ma vor certa rau de tot.Ce sa fac?crying(

3 răspunsuri:
| Kisie a răspuns:

Gaseste un alt baiat sau un prieten de al tau sa va prefaceti ca sunteti impreuna si asa o sa scapi de el stiuasta din propria experienta. Funda?

| Yeas00 a răspuns:

- Impotriveste-te lui, si arata-i ca faci ce vrei tu, te v-a intelege daca zici ca-i obsedat dupa tine.

| cflori a răspuns:

Te-ai culcat cu el si nu vroiai?
Dar ce,te-a obligat?!
Daca te-a obligat le poti spune parintilor tai,si aici nu te mai vor judeca pe tine,din contra,el va avea probleme si vei scapa de el.
Daca totusi ai facut-o fiind constienta de ceea ce faci,discuta cu el,impune-te,spune-ti punctul de vedere sau pur si simplu spune-i ca nu mai suporti felul in care se poarta si evita-l,nu-i mai raspunde la telefon,schimba-ti numarul, etc.
Daca totusi nu functioneaza cu vorba buna, spune-le adevarul parintilor tai daca e singura metoda de a pune capat cu el. Spune-le ca ai facut o greseala, pana la urma cu totii gresim, e omeneste...sa te ierte, si ce mai consideri tu.
Orice ai face, baftahappy