| iubireainvingetot23 a întrebat:

Am si eu o mare problema si sper sa ma puteti ajuta! Am 16 ani si am fost impreuna cu un baiat timp de 2 ani,el era foarte gelos nu ma lasa nici sa ies din casa,nici sa ies cu prietenele nici unde, in afara de gelozia lui mai egista o problema cu parintii mei nu il acceptau deoarece la inceputul relatie se comporta foarte urat cu mine ei au vazut si mi-au interzis sa mai vb cu el dar eu l-am iertat si am vb pe ascuns cu el. Dupa putin timp au aflat ca el m-a inselat, ne-am despartit si dupa cateva zile a inceput sa ma caute si sa imi spuna ca pe mine ma iubeste si sa il iert asa am si facut l-am iertat.Acum cateve luni in ura am fost la un bal(fara stirea lui pentru ca daca afla nu ma lasa si nu am mai suportat chieste asta)acolo am cunoscut un alt baiat am inceput sa ne apropiem si pana la urma am devenit iubiti am crezut ca e mai bine asa dar nu a fost eu tot la fostul ma gandeam asa ca am decis sa ne despartim, cand a aflat fostul ca eu am fost cu un alt baiat a inceput sa vb cu o alta fata.Am incercat sa il sun dar eul nu mai vrea sa auda de mine, eu i-am iertat atetea si el nimic...Cum pot sa fac sa il pot uita definitiv? Sper ca nu v-am plictisit cu povestea mea, dar va rog ajutati-ma simt ca nu mai pot plang incontinuu!

Răspuns Câştigător
| RedheadOnTheRun a răspuns:

Fara suparare, asta nu e dragoste e obsesie!
Nici parintii nu iti interziceau sa iesi din casa, in schimb tu i-ai permis lui sa iti interzica atatea, te-a pacalit si l-ai iertat si el bineinteles a tot continuat sa isi bata joc de tine si sentimentele tale. Nu te supara dar in cazul asta.tu esti vinovata. Pana la urma baiatul e un idiot dar te-a dus cu zaharelul cum a vrut el si tu i-ai permis. Gandeste-te la asta..gandeste-te cat valorezi, ca esti inca foarte tanara, ca sunt oameni pe lume care trec prin situatii de mii de ori mai grele si totusi nu plang. Tu de ce sa plangi? Ai pierdut 2 ani din viata cu cineva care nu valoreaza nici cat o ceapa degerata dar nu e o tragedie. Ca un sfat..mai bine lasa dragostea si relatiile deocamdata, ia o pauza. Iesi cu prietenii tai (daca inca mai ai), fa-ti prieteni noi, ocupa-te de scoala, de activitati placute..de PRIMAVARA CARE A SOSIT! Lasa plansul..in viata o sa apara greutati pe care nici nu ti le poti imagina..pastreaza-ti lacrimile pentru atunci, caci vei avea mare nevoie. Capul sus!

6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Fostul nici nu merita atentia ta si nu trebuia sa il ierti de fiecare data iar de celalalt baiat ce sa zic...trebuia sa ramai cu el daca te-ai inteles bine cu el

| DeeaMarry a răspuns:

Dupa ala plangi?
Trebuia sa te desparti de el inca de cand ti-a impus prima restrictie! Nu are niciun drept sa faca asa ceva. Vezi ce inseamna sa nu asculti de parinti?!
Niciun baiat nu are dreptul sa iti vorbeasca urat!
Cum ai putut sa te mai impaci cu el dupa ce te-a inselat?!
Doamne, zici ca e ultimul baiat din lume.
Sunt absolut sigura ca nu il iubesti, ca esti doar obsedata de el. De ce? Pentru ca nu ai pomenit nicio calitate a acestui individ. Ti s-a pus pata pe tipul asta si pur si simplu nu ai mai gandit.
Ar fi cazul sa te trezesti la realitate.

| 26Geo a răspuns:

Sincer,stai singura, plangeti de mila, asa se intampla cand esti proasta si nu gandesti.Cum sa stai cu unu care se poarta asa urat cu tine, te inseala si pe deasupra, il placi...wtf? ce vezi la el? I-ai dat cu piciorul unui baiat care nu il meritai, pot doar sa te felicit pentru asta.Plangeti de mila cat vrei, apoi sa stai sa te gandesti ca nu e bine ce ai facut si sa nu mai repeti greseala.Asta e adevarul.Servetele?

| MariaIurascu00 a răspuns:

Gandeste-te ca tu ai fost baiatul.tu i-ai iertat atatea.ce dracu? Tu te tii dupa un prost care nu te merita si care nu vrea sa auda de tine pentru o ica greselea..esti prea buna pentru el. Un baiat destept se tine de o fata daca o place si cere explicatii daca se desparte de el.
huaaa.laughing unlike a prooost laughing mie imi plac baietii care nu se lasa batuti cand le zic,, Nu,,. Fa ca mine..Bafta draga :*

| gabydf a răspuns:

Incearca sa te indragostesti de celalalt baiat.

| DoctorLov3 a răspuns:

Tu l-ai iertat pentru ca era "gelos" si tu acum vrei sa te ierte pentru ca te-ai combinat cu altu, in timp ce erai oficial cu el? laughing