| emilia21 a întrebat:

Buna din nou, va multumesc la toti, vroiam sa va zic despre acel baiat ceva, azi-dimineata m-a sunat pe la 9 si a inceput sa-mi reproseze ca de ce nu-i raspund la telefoane cand ma suna, si desi i-am trimis mesaje ieri seara, eu nu am primit nici un raspuns, iar acum el e suparat pe mine ca de ce nu raspund, i-am spus sa nu mai vreau sa fiu cu el, si mi-a zis ca nu pot renunta asa pur si simplu, ca pentru el nu sunt importanti banii dar ca trebuie sa munceasca! nu l-am intrebat daca are pe cineva, pentru ca era nervos, si mie teama sa nu-mi faca ceva cand vine de acolo! voi ce ma sfatuiti dupa toata povestea asta. am impresia ca e obsedat, si nu stiu cum sa scap de el! va rog ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| psiholoaga a răspuns:

Felicitari pentru alegerea de a iesi dintr-o relatie in care te simteai nefericita. Faptul ca te temi de el indica destul de clar ce relatie aveati. Eu zic cand va vedeti fata in fata, intr-un loc public, sa iti sustii punctul de vedere. Nu reprosuri, nu banuieli ca e cu altcineva. Bate pasul pe ideea ca aveti nevoi diferite sau ca ti-ai dat seama ca nu cauti o relatie etc. Daca insista sau devine agresiv, pleaca. Daca te hartuieste cu telefoane, vorbeste cu parintii. Eu am stat de vorba cu o tipa pe care fostul prieten a lovit-o in strada. Parintii au obtinut ordin de restrictie si daca el se apropie la mai mult de 1000 m de ea, intra la inchisoare. Sunt solutii. Bafta!

4 răspunsuri:
| Parintele a răspuns:

Daca i-ai zis ca nu mai vrei sa fii cu el si nu intelege vorbeste si cu parintii tai despre asta. Daca incepe sa-ti faca probleme, sa te agaseze cu telefoane, sa te urmareasca, sa te astepte fara ca sa vrei mergi la politie. Dar de preferat pentru inceput vorbeste cu parintii tai.

| selef a răspuns:

Iti multumesc pentru primul volum din cartea vietii tale. Astept volumul al 2-lea sa vad cum evolueaza aceasta relatie.

| N538961518 a răspuns:

Pai in primul rand explica-i cat de simplu poti ca numai vrei sa fii cu el, dar ai grija cand ii spui asta sa fii cat mai naturala sa nu se simta teama sau pareri de rau in vocea si privirea ta...pentru ca stii un pradator ataca atunci cand simte urme de slabiciune. Daca si asa nu intelege, vorbeste cu parintii tai.

| emilia21 explică:

Va multumesc pentru sfaturi, el vrea sa vina sambata sa vb, cel putin asa mi-a spus, ca nu pot sa-l parasesc fara sa-i dau motive, daca nu ma va lasa in pace, am sa anunt politia si parintii, sper sa fie bine, va multumesc!