| leryka3 a întrebat:

Cum sa scrii un jurnal intim?

Răspuns Câştigător
| AdrianBica a răspuns:

Ai mai multe variante. Scrii pe un caiet mare, ti-l personalizezi si il tii ascuns de ochii familiei, prietenilor. Alta varianta este sa-l faci virtual; intr-un fisier.doc il salvezi/le salvezi intr-un folder pe care daca vrei il ascunzi. A treia mea varianta ar fi crearea unui blog, ai de ales intre blogspot.com(dai un search pe google, pe asta mi-am facut si eu) sau alte subdomenii; urmezi niste pasi relativi simpli si te descarci; mi se pare mai ok varianta cu blogul deoarece nu ocupa spatiu nici pe hard nici in birou; si de care nu poate sa stie nimeni deoarece il pui sub parola. Eu cand mi-am facut blogul de blogspot.com mai intai mi-am facut un cont de gmail.com deoarece cei de la gmail colaboreaza cu blogspot... Eu unul doar asa am incercat sa-mi fac blog pe blogspot. Bafta!

1 răspuns:
| Andrascumpika03 a răspuns:

Pai, din punctul meu de vedere nu trebuie sa primesti indicatii despre ce trebuie sa scrii intr-un jurnal pentru ca doar TU iticunosti viata, sentimentele, trairile...
eu in jurnalul meu am scris, pe pag. 1 cateva chestii despre mine. pe pag. 2 am inceput cu clasicul "draga jurnalule" si am insirat cateva lucruri din acea zi. Dupa aceea, am facut diferite chestii cum ar fi "top 4 prieteni/inamici", "Eu si cea mai buna pr. a mea" etc.
chiar daca la inceput nu ai idei, mai tarziu nu te vei mai putea opri...Bafta la scris :*