| biohazard a întrebat:

Cum sa te barbieresti mai bine?
Cu ce te barbieresti mai bine?
Ce folosesti dupa barbierit?

10 răspunsuri:
| Parintele a răspuns:

Eu folosesc Gillette.Mai intai un aparat de unica folosinta. apoi cu gillette mach3 finisez.Ca spuma acceasi marca. Dupa o crema de fata.nu after shave.

| simpluEu. a răspuns:

Gillette cu 5 lame... e fff bun...aceeasi firma si la gel pentru barba...si dupa barbierit.intesa

| andrei_5514 a răspuns:

Am aplicat ce a sfatuit o revista: barbieritul cu sampon (recomandat pentru fata iritata), iar dupa barbierit cu crema de fata DOINA - foarte buna. n-am probleme cu iritabilitatea sau asemanatoare. folosesc gilette 2

| zuzu_4124 a răspuns:

Lama cu care te razi să n-o introduci în apă caldă, ci preferabil rece. În cea caldă se dilată oţelul şi nu taie aşa cum ar trebuie.
După bărbierit poţi folosi orice after-shave.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu tot gillete folosesc mach3 inainte fusion acum, folosesc un gel de ras care se intinde spuma de ras nu prea e buna multa spuma si degeaba iar dupa nivea balsam de dupa ras e cel mai bun in vziunea mea. Sper sa iti fi fost de folos

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu Gilette mach 5
Dupa folosesc after-shave-ul de la Forever, e cel mai bun.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu masina de tuns iarba 100%garantat o fata neteda, ca si cum ar da masina peste tine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gilette spuma si Gilette Senzor (are 2 lame). Si folosesc apa rece sa nu ma irit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut recomand philisp arcitec rq1075 sau 1095 barbieresc repede, nu necesita aplicarea unei spume sau gel inainte de barbierit. Lamele irit pielea si daca esti incepator ai toate sansele sa-ti distrugi pielea. Daca te dai cu balsam dupa barbierit sau alta crema inainte de culcare sa te speli bine pe fata, crema i mai vascoasa si retine praf.