| anilorak123 a întrebat:

Cum sa treci peste despartire?

17 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Iti trebuie multa vointa.big grin incearca sa uiti totul. fa tot ce iti sta in putinta sa fi fericita si sa gasesti o alta persoana care sa te iubeasca.gandeste-te ca nu merita sa suferi si sa plangi pentru acea persoana.mult succes!

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Simplu...cauti pe altcineva...

cami
| cami a răspuns:

Prin ambitie, deziluzii, GATA! s a sfarsit cu el! stop.

| JackieSue a răspuns:

Desenezi...
sau gasesti o ocupatie
Daca zambesti...asa chiar daca esti trist iti impui singur o stare de fericire si o sa ai chef de distractiewinking
big grin Merge

| JustMeFlory a răspuns:

Poi q mooolta ciocolata si rabdare!happy

Acum sa fim seriosi! cati nu trec prin despartiri? trebuie sa gandesti pozitiv, si sa te gandesti k poate nu a fost sa fie, nu era persoana potrivita pentru tine... te'ai gandit la acest lucru? Orice inceput are si sfarsit!
Orice invat are si dezvat! asa ca imbraca'te si iesi la agatat q cea mai buna prietena a ta!winking baftaaaa

assiris
| assiris a răspuns:

Simplu. Te infurii si iti pui in plan sa citesti citeva carti, dar nu cu tematica ce te-ar aduce la tarmul odata parasit.

| white_2190 a răspuns:

Simplu. te gandesti la motivul din care s-a terminat relatia respectiva( daca s-a terminat inseamna k a fost ceva...neplacut) :d.si treci peste.usor usor... timpul le reezolva pe toate...sau gasesti altu(alta) big grin... vb aia ''cui pe cui se scoate''

| giulya85 a răspuns:

Gandeste pozitv, schimbati freza, garderoba pleaca la cumparaturi, la discoteca si stai cat mai mult afara cu prietenii.nu asculta muzica lenta si pune deoparte tot ce ai de la el/ea

| fetitza a răspuns:

Depinde cat de mult ti la acea persoana... daca nu a fost o dragoste prea mare ...trece repede... dar daca a fost cv cat de cat...vei suferi un pic... dar depinde cine este de vina dintre voi ...nu'i nimic totul se uita...ALTUUU

| Teardrop:] a răspuns:

Pai nu este chiar asa usor. te inteleg.cu ajutorul unor prieteni buni poti treci mult mai usor.asculta muzica care iti place, deseneaza, fa ceea ce iti place. urmareste niste filme comice.si gandeste cat mai pozitiv

| Liana [] a răspuns:

Te gandesti la alte lucruri, trebuie sa-ti ocupi mereu timpul happy

| loola a răspuns:

Heh...despartirea asta... e o experientza din care invezti cate ceva... dar uneori poate fi si dureroasa...cand sti ca biatul/fata pe care il/o iubesti te-a dat la o parte sau pur si simplu uh l-ai dat la o parte...ca asa ai simntzit te poate aduce intr-o ipostaza nasoala... dar cum se zice viata merge inainte... poate pentru el/ea...insa pentru noi...simntim ca se opreste chiar aici...trebuie sa fi puternica/c, si sa intelegi ca nu e bine sa suferim...la ce ne foloseste ne facem rau singure...cand pe ei... undeva ii doare...ca nha...toot ce trebuie sa stii e ca atunci cand uh suferi el se bucara...si vazandu-te suferind ii da putere...ai grija d thn [love struck]

| asucme a răspuns:

Iti gasesti un nou hobby. Faci sex mai mult happy Nu sunt adeptul realtiilor asa ca. prefer sexul din interes reciproc. In sfarsit, nu ma intelege gresit cand e sa ma implic intr-o relatie, de care sunt convins ca merita sunt monogam. Asa. cat despre tine, iesi mai des cu prietenii, citesti carti dintr-un domeniu nou, iti perfectionezi abilitatile de comunicare in alte limbi straine. Ce nu trebuie sa faci: Sex neprotejat, sa te-mbeti, sa lenevesti(sedentezi) sau sa te izolezi. Nu uita, trebuie sa investesti in tine, pentru ca la capat de linie, esti investitia cea mai sigurawinking Si inca ceva, o etapa a despertirii este atunci cand trebuie sa "ii dai drumul", in sensul ca intr-un moment, candva. vei ierta tot si iti va fi iarasi bine cu tine. Dar nu acum. fi pregatita sa dureze si luni de zile aceasta periaodata de acomodare in urma despartiri, dar timpul le va rezolva ca-ntotdeaua pe toate, cu sau fara voia noastra.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gasesti pe altu'laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu rabdare si multe activitati sa nu ai timp sa te gandesti la persoana respectiva. Fa orice numai in casa sa nu stai sa te napadeasca gandurile.Stiu, e usor sa dai sfaturi, dar spune-ti ca trebuie sa treci si peste asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foarte simplu...citeste o carte politista, invata pentru scoala, fa-ti noi prieteni, un nou iubit, iesi in cluburi...ai n variante.totul e sa iti doresti intr-adevar sa mergi mai departe.nu exista nu pot, exista nu vreau!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E greu si mie imi e extrem de greuoh go on am stat impreuna 2 ani si jumatate el ma mintit si am decis sa ne despartim. Faza proasta e k tot el facea pe suparatul si tot el nu voia sa ne despartim si inca o faza proasta stam in accelasi bloc (etajul 1-2)mi-e greu nu stiu nici eu cum o sa trec peste. sper sa reusescsigh mie atat de greu