| AlliCe a întrebat:

Cum scap de invidia asta care ma copleseste?

4 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Facand doua chestii mari si tari:
->Maturizandu-te
->Gandind.Rational daca se poate
Ai zice ca daca o faci pe prima a doua vine automat de la sine... dar nuthinking

| Psihiatra a răspuns:

Gandindu`te ca toti avem avantaje si dezavantaje. daca altcineva are ceva ce tu nu ai, fii sigura ca si tu ai ceva ce si acea persoana isi doreste si nu-l are.nimeni nu are tot ce`si doreste, dar are unele lucruri importante pentru el pe care nici nu le remarca. o zi buna

| xilotto a răspuns:

Viata chiar este foarte scurta. nu cred ca are rost sa ti-o incarci cu sentimente negative.In schimb ai putea sa te concentrezi mai mult pe persoana ta, sa vezi ce ai putea sa schimbi daca vrei la tine care sa te faca sa te simti mai bine. Kisstongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pur si simplu nu te mai gandi la asta. sunt si eu in aceeasi situatie si e foarte greu