| anonim_4396 a întrebat:

Cum scapa adolescentii de cosuri?

8 răspunsuri:
| yanny`s a răspuns:

Foarte eficienta este si sarea deoarece contine iod, element ce duce la vindecarea lor... poti incerca... da roadewinking

| dyanna a răspuns:

Buna!
Incearca sa eviti aparitia cosurilor printr-o rutina zilnica de curatare a fetei. Curatirea fetei ar trebui sa fie ca o a doua natura.winking Asa cum te speli pe dinti de doua ori pe zi, ai putea sa-ti faci putin timp sa-ti ingrijesti fata!winking
Folosteste o lotiune speciala de curatire a fetei de doua ori pe zi.
Ai grija de starea ta generala psihica si fizicawinking.
Nu-ti stoarce cosurile, mai rau le faci!
Ai rabdare, nu te astepta sa-ti treaca peste noapte!winking

| ina a răspuns:

Si eu mai am cosuri din cand in cand. Dar mi-a luat tata o crema foarte buna "Acne". Presupun ca a luat-o de la farmacie. Doar ca instructiunile nu sunt in romana, ci in engleza.
P. S.: Sper sa gasesti crema si sa te ajute.

| ramy_5584 a răspuns:

Sa caute in primul rand in farmacie o crema sau o lotinune pentru cosuri... pot recomanda "ZINERYT"... daca nu rezolva nimic cu lotiunea aceasta sa consulte un dermatolog...acela cu siguranta ii va spune ce e de facut...la unii se poate sa fie o inectie in corp care pe parcurs poate dauna...deci e bine ca atunci cand ai cosuri si nu mai dispar sa consulti un dermatolog...:X

| ramy_5584 a răspuns:

Sa caute in primul rand in farmacie o crema sau o lotinune pentru cosuri...pot recomanda "ZINERYT"...daca nu rezolva nimic cu lotiunea aceasta sa consulte un dermatolog...acela cu siguranta ii va spune ce e de faqt...la unii se poate sa fie o inectie in corp care pe parcurs poate dauna...deci e bn ca atunci cand ai cosuri si nu mai dispar sa consulti un dermatolog...:X

| Közmyn17 a răspuns:

Salutare!
Eu personal, folosesc de ceva timp Zineryt. Este un medicament la farmacie, impotriva coshurilor. Este o solutie pe baza de zinc, care ajuta la uscarea acneei si la disparitzia ei...happy
Mult succes!

| Cosmina_2740 a răspuns:

Trebuie sa iti cauti crema pentru tipul tau de ten...depinde si de metabolismul fiecaruia si mai ales de glanda de sebum... dar cel mai bine e sa nu incerci prea multe creme sau tratamente pentru ca pot avea reactii secundare...eu m-am trezit cu o crema care m-a facut sa imi apara mai multe cosuri...asa ca mare grija...mai intai e bine sa treci pe la un doctor si apoi sa mai citesti inca o data prospectul...nu uita ca totul depinde de tine... o zi buna si sa ai grija de tine! happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Merg la dermatolog.