| LolaMona a întrebat:

Cum scapi de cineva care nu te lasa in pace,adica se preface ca te place, si Se asteapta la prea multe din partea ta

4 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

Stii care e cea mai buna cale sa te lasi de fumat? Sa nu mai fumezi. Asa si in cazul tau - vrei sa scapi de cineva? Tai orice legatura cu el, totul depinde de tine.winking

| MihaelaDart a răspuns:

Ii spui purul adevar in fata si daca nici asa nu te lasa, blocheaza-l pe unde il mai ai ca prieten si nici nu mai vorbi atunci cand il vei vedea prin oras. Ignoranta doare1

| DrGoogle a răspuns:

Ii dai un sarut si il lasi in pace laughing

| devilshelp a răspuns:

Prima data ii spui in fata: "Nu sunt interesata, te rog nu mai insista". Daca continua si face ceva ce te deranjeaza ii mai spui o data, iar daca continua si dupa ce ii spui ca nu esti confortabila cu ce face ii dai o palma sa se trezeasca la realitate. Daca nici dupa asta nu incetaza (cam obsedat.) taie orice legatura cu el de pe retelele de socializare si evita-l cat poti de mult.