| Bailey a întrebat:

Cum scimb parola de la id`ul de messenger? Funda la cel mai bun raspuns!

Răspuns Câştigător
| XxblackangelxX a răspuns:

1. In meniul principal, de sus, selectati Messenger
2. In sub-meniul care se deshide selectati si apoi dati click pe My Account Info
3. Se va deshid o pagina de la Yahoo unde vi se cere parola actuala. Tastati-o in casuta respectiva si apasati Enter (sau dati click pe Sign In)
4. Daca pana acum totul a mers fara probleme ar trebui sa va aflati in pagina cu informatiile despre contul vostru. Acolo, dupa informatiile despre nume si ID, veti desoperi un link cu numele de Change Password. Click pe el
5. Acum vine partea in care va schimbati parola. In pagina respectiva aveti trei casute. In prima (Enter your Current Passwordhappy introduceti parola actuala. In a doua (Choose a New Passwordhappy completati noua parola pe care o doriti. Pentru verificare, aceasta noua parola va trebui introdusa si in casuta numarul 3 (Confirm your New Passwordhappy.
6. Daca parola a fost schimbata cu succes, va fi afisat pe ecran urmatorul mesaj : "You have successfully chosen a new Password".
Funda?

11 răspunsuri:
| Larysa13 a răspuns:

Buna!
Intrii pe e-mail -> Settings -> My acount -> change your password/change password -> Edit -> si o schimbi acolo :)

Sau intrii pe messenger -> messenger -> my acount info -> log in -> change password :)

-> un tutorial : http://www.youtube.com/watch?v=JdMQc-TvJw4
Sper ca te-am ajutat

| Bailey explică:

Multumesc tuturor! :X

| Anny1 a răspuns:

Usor uite asa intri la:MESSENGER->MY ACCOUNT INFO->dai clic pe el si ti se deschide o pagina dupa care iti apare parola si id si dai sign in si ti se v-a deschideo noua pagina dupa care iti apare->Change your passwordtongue dai clic pe el apoi bagi parola care o ai acum si dupa iti mai apar inca 2 campuri elementare unde bagi parola curenta(= parola care o vrei)->iar apoi dai save si gatatongue sper ca ti-a folosit ajutorul meutongue:*:*:*

| ѕнαттнєηє a răspuns:

Https://edit.yahoo.com/....../change_pw pui parola ta de acum parola care vrei s.o bagi si done

| callmebeautiful a răspuns:

Inainte sa te loghezi pe messenger, jos scrie forgot your password, raspunzi la intrebari si de aici te descurci

| GossipGirlD a răspuns:

*Glumesti, nu? Off, am nevoie de funda.
**Deci, te duci pe yahoo mail, te loghezi si o sa vezi ca daca ai mail`ul nou o sa-ti apara in dreapta sus, Hi *numele tau*. Daca ai mail`ul vechi o sa-ti apara in coltul din stanga sus.
***Dai pe numele tau, si in jos iti apare o lista. Alegi ACOUNT INFO si o sa trebuiasca sa te loghezi din nou.
****Dupa aia, dai cursorsul in jos, si dupa prima linie orizontala scrie mare CHANGE PASSWORD.

Fundă te rog.batting eyelashes Am nevoie. big grin

| anticocalar101 a răspuns:

Simplu! urmeaza pasi Sight in id si parola >messenger>my account info>te loghezi la site >change your password>curent password parol curenta apoi scrii noua parola de doua ori! ai inteles?

| allexandra5002 a răspuns:

Http://www.videotutorial.ro/? p=378

sper sa te ajute aces site:*

| AnNa_2342 a răspuns:

Intri unde scrie "messenger" sus dupa la "my account info " dai clik iti va aparea un alth tab in care scrie " please verify your password " introduci parola actoala apoi intri la " change your password " si iti va aparea 3 casute in prima unde scrie " Enter your Current Password " scrii parola actoala in a doua unde scrie " Choose a New Password " scrii parola cea noua si in a treia " Confirm your New Password " confirmi parola cea noua ...nuprea ma pricep eu sa explic dar sper sa reusesti love struck...si sa intelegi ce vreau sa spbig grin

| ZappaLicci a răspuns:

Buna Dai la Messenger -->My Account info [ Te loghezi. id`ul tau si parola.pe care o ai...] Dupa iti apare o pagina. cautzi acolo. Change your password dai click si. completezi acolo sper ca te-a ajutat :* ...Bb