| anonim_4396 a întrebat:

Cum se calculeaza media ca sa intri la liceu?

Răspuns Câştigător
| FemeiaPisică a răspuns:

(Media din clasele V-VIII)+(Media care se face la cele două materii de examen, adică matematică şi română) /2.

4 răspunsuri:
| positivity a răspuns:

Se calculează adunând cele două medii (media claselor V-VIII precum şi media al materiilor de examen), şi împărțind totul la 2.
http://www.admitereliceu.ro/calculati-medie-admitere-liceu

| SimonaCristina a răspuns:

Cu optiunea ''calculator '' de pe telefonul inteligent pe care il ai la Avatar. rolling on the floor Am glumit.

| PufoshenienexT a răspuns:

Media tuturor claselor adunata cu cea de la capacitate si impartite la doi

| rianarebeka a răspuns:

( media generala de la limba si literatura romana + media generala de la matematica) : 2 =?