| IsJustMe007 a întrebat:

Cum se comporta perusi inainte de perioada de imperechere sau cum ii fac sa se imperecheze mai repede?

Răspuns Câştigător
| α¢α∂єℓℓα a răspuns:

Http://www.latifa.ro/......eproducere

poate te ajuta cu ceva :)
Bafta :)

4 răspunsuri:
| nuamnuvreau a răspuns:

Pai treaba cu perusii e ca degeaba ai pereche.Nu o sa se imperecheze, doar isi tin companielaughingPerusii se imperecheaza DOAR daca sunt destul de maturi(logic) si daca sunt doi masculi si o singura femela ca sa aiba concurenta masculii.Altfel nu se imperecheaza.Serios.

| Meticulosul a răspuns:

Daca Sunt Doi masculi şi o femelă e grav! se bat masculii intre ei şi cel care pierde este bătut cu ciocul în cap de femelă până îl omoară! După aia se imperechează cei rămaşi!?

| ionutt a răspuns:

Am avut si eu perusi.
In primul rand asigurate ca au liniste si CONFORT in colivie si in afara acesteia, sunt foarte sensibili ( din pacate eu am un frate de 6 ani si mi-a terorizat saracii, asa ca vezi ce faci).
In al doilea rand, sti vorba aceea "daca te uiti mereu la vopsea nu o sa se usuce", daca se vor imperechea o vor face fara vreun "ajutor", dar neaparat sa le iei un cuib, cumparat nu facut tongue.
Sa nu le pui mancare in acelasi recipient ca or sa se certe si nu se mai...

| mady999 a răspuns:

Salut.Am si eu o intrebare.Perusul mascul se urca peste femela atunci cand aceasta sta pe podeaua coliviei.Asta inseamna ca se imperecheaza?