| Death_5929 a întrebat:

Cum se imbraca o rockerita ( Una adevarata, si una fake)? Si ce inseamna a fi rocker adevarat?
Multumesc.

8 răspunsuri:
| Insurgent a răspuns:

Nu poti sa stii cum se imbraca una adevarata si una face, din moment ce in interiorul tau esti o rockeritza adevarata nu conteaza felul in care te imbraci, de obicei rockerii se imbraca in negruu. tricouri cu trupe,bocanci sau tenesi, insa nimeni nu a zis ca toti rockerii trebuie sa se imbrace asa, fiecare se imbraca cum vrea nu poti sa iti dai seama cine e rocker adevarat si cine e face

| dudu13 a răspuns:

Cea mai de *** intrebare gasita aici. Nu ai cum sa intelegi asa ceva pana nu asculti metal si in legatura cu imbracamintea, poti sa te imbraci si in bermude si tricou, ca tu simti metalul nu trebuie sa il exteriorizezi. Lasa-ne!

| TheHeadbanger a răspuns:

Degeaba pui intrebari de imbracaminte Rock daca tu nu ASCULTI rock...Trebuie sa iti placa nu sa spui ca asculti rock doar ca sa pari cool...Altfel nu esti nimic altceva decat 1 poser.

| TheHeadbanger a răspuns:

Rock-ul sta in suflet, nu in aparente.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Apropo schimba'ti numele.asta e numele unui utilizator respectat nu a unui poser ce pune intrebari de gen

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1.simte rockul. daca te face sa tremuri sa dansezi sa canti sa vibrezi inseamna ca esti rocker
2.sa simti ca muzica asta te reprezinta.simti asta.plangi la o anumita melodie.iti vine sa exprimi ce simti la o alta
3.imbracamintea.ce simti? cum te'ai vedea imbracat? (eu nu m-am inspirat dupa nimeni - mi-am cautat bocanci new rock si am simtit cand i'am gasit pe cei pe care mi'i doream)
4. daca esti pasionat de muzica poti invata sa canti la un instrument(ai putea ajunge sa creezi ceva)
5.fii original in tot ce faci.nimic nu te face rocker. efectiv esti.o simti, o traiesti esti tu
6.ca idee de haine - skateri,blugi normali,un tricou alb sau negru cu formatia preferata,curele cu tinte, zgarduta(unii tipi poarta asa ceva-nu arata deloc gay), poti purta tricouri cu imprimeuri cu lupi si altele genul http://images6.okr.ro/......0_700.jpg, bocanci sau ghete, pantaloni de piele, bratari cu tinte postat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fakerii cica poarta skateri.rockerii veritabili poarta bocanci (asta e ceva ce stiu de ani de zile)