| EmotionalKoma a întrebat:

Cum se manifesta frica de intuneric? e o boala? cum se poate trata?
funda raspunsul cel mai explicithappy

Răspuns Câştigător
Elianna
| Elianna a răspuns:

Ceea ce spui tu este o fobie si are un nume stiintific:Acluofobia sau frica de intuneric. Uite o intrebare asemanatoare pusa tot pe TPU, cu raspunsurile aferente:
http://www.tpu.ro/......-funditsa/

1 răspuns:
| Hehehegirlyyynnss a răspuns:

Frica de intuneric nu este o boala. Incearca sa faci urmatorul exercitiu: Pe la ora 10 noaptea, stinge lumina la tine in camera si stai asa 10 minute. Gandeste-te la lucruri frumoase: de exemplu, un peisaj. Incearca sa te uiti la cat mai multe filme horror. Dupa aceea nu iti va mai fi frica de nimic. Am avut si eu aceeasi problema. Funda?happy