| michaella_2494 a întrebat:

Cum se numesc in realitate jake si blake din serialul "jake si blake"?
sunt spanioli?
mie imi place de blake! voi ce parere aveti, care e mai dragut? jake sau blake?

Multumesc anticipat tuturor happywinkingbig grin

Răspuns Câştigător
| V.v a răspuns:

Jake si Blake sunt interpretati de acelasi actor, Benjamin Rojas, fost solist al trupei Erreway. Si da este spaniol.

109 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Benjamin roja este ambi amandoi sunt draguzi doar sunt gemeni dar an film in realitate este 1

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Blake

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Jake si Blake sunt intrerpretati de acelasi actor,
Benjamin Rojas, fost solist al trupei Erreway. Si da este spaniol

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e spaniol e argentinian si el chema Benjamin Rojas, dar i se spune Benja. S-a nascut in "La Plata" din argentine si acum locuieste singur in Buenos Aires, capitala argentinei. A fost unul dintre integrantii trupei de mare succes erreway si a jucat in serialul rebelde way care exact ca rebelde cu aceleasi intamplari si peronaje doar ca sunt alti actori, rebelde way nu s-a terminat cu "rebelde la familia" ci s-a terminat cu un film care a fost difuzat si in Romania "erreway 4 caminos" care a fost tradus "erreway 4 destine" desi parerea mea este ca se traduce "erreway 4 drumuri" da astia sunt romanii nici sa traduca titlul unui film nu sunt in stare.Benja a mai jucat intr-un serial care a fost difuzat in Romania in afara de rebelde way (tv1 sau tv2), jake si blake(disney) care se numeste "floricienta" care vine de la cuv. "cenicienta" care inseamna "cenusareasa" a fost o comedie de foarte mare succes tot din argentina si produsa de cris morena group la fel ca si rebelde way si floricienta. Rebelde way se numea "rebelii". Benja acum in 2010 are 25 de ani si a filmat jake si blake in engleza dar s-a dublat singur si in spaniola. Spaniola se vorbeste si in argentina ( asta e pentru. cei care inca spun prostii de genul ca el e italian sau spaniol). A scos si un CD la jake si blake cu melodii in spaniola, dar este si "this is the end" care are o varianta in spaniola si alta in engleza. Si inca o chestie pe "Hope"( admiratoarea lui blake) no o chaema Hope o chema "Luz" si vocile care traduc jake si blake sunt foarte urate. Ingerasul meu (benjamin) are o voce mult mai frumoasa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie imi place de Jahe

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

El se numeste Benjamin Rojas, si e doar un actor care joaca doura roluri

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este simplu benjamin rojar se numesc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt una si aceeasi persoana

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Blake e mai dragut dar asta nu conteaza caci ei sunt o singura persoana.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga amandoi sunt draguti doar sunt gemeni

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi place de Jake

| Annaid a răspuns:

Benjamin Rojas

| ioanamaria6 a răspuns:

Am raspunsul doar la intrebatrea "sunt spanioli?".
da sunt spanioli. da sa fii tocilar e bine. nu-i chiar asa de rau. eu cred ca jake este mai dragut.

| edywflyewrhhdwh a răspuns:

Nu sunt spanioli si sunt argentinieni. E unul si acelasi,, Benjamin Rojas". Dar vorbeste spaniola si engleza. Daca e unul si acelasi nu pot sa spun care e mai dragut.Amandoi.
Jake e destept(in film). Imi place si mie filmul.Si pana la urma imi place si Blake.Canta super
Sunt Ana din com. Alunu, sat.Bodesti,jud.Valcea

| edywflyewrhhdwh a răspuns:

Jshskyhexvhyedgbdvjytdvheiuygdh benjamin rojas

| alexa_9773 a răspuns:

Amandoi sunt gemeni si ii cheama bejamin rojas

| andreialexa a răspuns:

Benjamin e tot una cu jake si blake sunt aceeasi persana si blake si benjamin rojar e tocilar

| ralucutza_4357 a răspuns:

Amandoi is draguti...nu?

| Cristina_3652 a răspuns:

1)bunjamin rojas
2)da e spaniol
3)sunt acceas persoana

| deealamoda2000 a răspuns:

Ei doi sunt aceleasi persoane in realitate il cheama benjamin rojas si, da e spaniol deci jake si blake sunt la fel draguti, cu drag andreea