| miasdbnqwyiudnwqiygu a întrebat:

Cum se patineaza?

28 răspunsuri:
| Ana a răspuns:

In primul rand cu picioarele, iar in al doilea rand daca stii sa mergi cu rolele, o sa stii sa mergi si cu patinelewinking

| Marii a răspuns:

Inainte de toate asigura-te ca ai patine in picioare, te pui pe gheata, cu mare grija. Daca sti sa mergi cu rolele o sa inveti repede, daca si la role esti praf, tine-te permanent de ceva ca sa nu cazi si sa-ti rupi jumatate din oase.
Mai bine sa te invete cineva cand esti pe gheata, ca degeaba iti spune cineva pe TPU cum se face daca tu la practica cazi. happy

| xibalba a răspuns:

Chiar nu stiu, am fost de 2 ori in viata mea la patinoar si am iesit cu o febra musculara la picioare... pentru ca le-am tinut incordate, sa nu ma rastorn pe acolo. Si stiu sa merg pe role, dar pe gheata chiar pare imposibil.

| JeSa a răspuns:

Cu sarguinta, cu pasiune... Pa, pa!

| JeSa a răspuns:

P. S - ah, evident cu patine.

| Ana-Maria94 a răspuns:

Daca stii sa mergi cu rolele insemna ca trebuie sa stii sa si patinezi...numa ca, cu patinele mergi pe gheata si cu rolele pe astfalthappy

| Eu4EverX a răspuns:

Frumostongue

| Zâmbărici a răspuns:

Pai tu nu ai vazut cum se patineaza niciodatalaughingdeci sa explicam laughingincalti patinele apoi te ridici hopa sus laughingiar apoi tragi o tranta in funduletz si iar te ridici happysi dupa un timp in sfarsit te obisnuiesti ...de obicei trebuie sa te tii cu cineva de manalaughinglaughingdaca e sa cazi tu cade si celalalt...laughing

| Aly07 a răspuns:

Practica happy

| deea_1980 a răspuns:

Ca si cu rolele.winking

| iri a răspuns:

Cum se patineaza? Sa nu iti pui anvelope de iarna si ai sa vezi.

Aaaaa... te referai la altceva, cred. E ceva in genul rolelor, adica daca stii sa te dai pe role atunci inveti usor sa patinezi. Daca nu, roaga pe cineva sa te invete, nu te pot invata aici pe net.

Bafta!

| Barajag a răspuns:

Duci un picior in fata si apoi si pe celalalthee hee. nu trebuie sa te incordezi, relaxeaza-te si incearca sa plutestibig grinBafta!

| GiovannyGrandiossu a răspuns:

In doua maini

| SweethearT a răspuns:

Noa.straight face. dai din picioruse, dreapta stangalaughing, ca la role si daca nu sti nici sa te dai pe role.hmm...ia pe cineva de manuta si zi sa te invete, ca doar cineva din prietenii tai stie.

| fanmichaeljackson a răspuns:

Cu grija ca si la role
sfat: mai intai trebuie sa inveti cum sa cazi thumbs up
apoi trebuie sa inveti sa franezi (talpile picioarelor se tin perpendicular) eu ma opresc cu dreptu
dupa asta trebuie sa stai cu genunchi indoiti pentru a fi in echilibru si cu mainile pe langa corp pentru. avant de obicei inainte de a patina faci asta pentru atunci cand stai cu genunchi indoiti poti sa aluneci
pe urma trebuie sa inveti sa-ti poti misca picioarele (cu patinele) din interior catre exterior si sa incepi sa patinezi
apoi incepi sa-ti ridici un picior pentru avant
dupa asta trebuie sa inveti sa mergi cu un picior in fata altului
pentru a trece curbele incearca sa folosesti franarea succes cam asta am invatat si eu thumbs up

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu grija

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe scări, cu adidași Naic sau Spumes. Neapărat dă firmă că altfel, te împiedici, cazi și mori.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E nu stiu sa patinez, mi-as fi dorit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un picior se duce in stanga altu in dreapta si tot asa... e ca mersu pe role.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:


http://www.youtube.com/watch?v=8oMKt8uJkeI&feature=channel este un filmulet bun...si vezi ca mai gasesti cateva filmulete foarte utile facute tot de acest domn.
succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu dar cred ca ai un avantaj daca stii s mergi p role...eu stiu s merg dar mi-e frica s merg l patinoar

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu patine si experienta
a si nu uita de casca si cotiere

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu grija

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca si cum mergi pe role

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici eu nu prea stiu, dar cred ca este ca si cu rolele oricum se invata repede bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E usor sa patinezi e ca pe role numai ca mergi pe ghiata papa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite cum se patineaza cu adevarat:
1.Trebuie sa tii picioarele paralele.(drepte)
2.trebuie sa ai corpul in fata.(genunchii putin indoiti spatele puti n aplecat si sa nu te dai pe spate, ca cu siguranta vei cadea.)
3. daca mai vrei viteza, da de 2-3roi stanga, dreapta cu picioarele. Apoi ridica putin piciorul ca sa te lasi in viteza.
4.nu trebuie sa tii picioarele indepartate, deoarece vei cadea rau.Mainile pe langa corp.
Poti sa te uiti si la altii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci in primul si in primul rand te ti de ceva daca esti incepator si dai din picioare lent si o sa te inveti dar nu trebuie sa stai drept! ci mai aplecat un pic, ca sa iti poti tine echilibrul iar dupa acea o sa inveti tu cu pui frana chesti de profesioanisti si eu eram la fel ca tine si acum stiu la perfectie sper sa iti fie de folos c e ti-am ziswinking


Bft.