| StilSanatos a întrebat:

Cum se poate opri pofta de mancare? si chiar daca nu-ti e foame stomacul "canta"ce poti face pentru a opri aceste si astfel sa nu mai fii nevoit sa mananci ca sa n u te faci de rusine?

Răspuns Câştigător
| Deea a răspuns:

Cand iti vine sa mananci, ia o gira de ceva acru: de exemplu un castravete murat. O sa vezi ca o sa iti treaca pofta de mancarewinking

5 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

O cana cu apa, un castravete murat, un gogosar la otet, varza murata, o cafea...

| albinuta_2886 a răspuns:

Formeaza-ti un program pentru mancat. In cateva zile stomacul tau se va obisnui cu el si nu va mai "canta" cand are el chef.

| DerHimmelSollWarten a răspuns:

Mda, am citit raspunsurile de mai jos.Si eu am avut aceleasi probleme. Dar nu am auzit ca trebuie sa mananci ceva acru.De obicei mancarurile sau bauturile care contin acid citric sau ceva asemanator nu fac decat sa te "roada"la stomac si prin urmare sa dea senzatia de foame.Eu am scapat de problema asta band multa apa(4-5litri pe zi).

| Pustii a răspuns:

Ar fi nevoie de medicamente dar nu's asa de bune... dar poti face corpul sa fie echilibrat la un tip de mancare si de timp

| alintush a răspuns:

Hehe...ca sa nu mininci? incearca sa te tii mai departe de locurile unde este mincare si nu te ginde la ceva ce e legat de mincare big grin