| Beibyyyyy :-x a întrebat:

Cum se spune "vagaboanta" sau "bagaboanta"?

Răspuns Câştigător
| Edd_5716 a răspuns:

Gramatical, 'vagaboanta' e corect happy. Care o fi adus moda cu 'bagaboanta' nu stiulaughing.

13 răspunsuri:
| LoLo a răspuns:

Buna!
Se spune vagaboantawinking...nu bagaboantalaughing...mai inteleg si eu la unii bagaboanta dar nu e corecttongue

| unione a răspuns:

Nu se spune nici ''vagaboanta'' nici ''bagaboanta''
corect gramatical se spune ''vagaboanda'' cu D

| lylo a răspuns:

Deci daca te uiti intr-un dictionar sau daca intrebi pe vreun profesor cu siguranta iti va raspunde "vagaboanta" dar daca intrebi oameni dupa strada o sa-ti spuna "bagaboanta" deci asa ca... spune si u cum vrei :d

| misu a răspuns:

Vezi dex. un vagabont, o vagaboanta...etc

| Unbearable a răspuns:

Buna.
Nu folosesc termenul acesta. Oricum, corect se spune ' vagaboanda '.
Bye! kiss

| Bixx a răspuns:

Daca esti ruda sau te asemeni cu Vanghelie Care este se spune "bagaboanta" cu "B" de la "Bou"
Daca ai citit ceva cuvinte in chestia aia numita DEX se zice "vagaboanta" cu "V" de la "vaca".
oricum/orice ai zice lumea spune cum o taie capu'
La revedereee!

| Avril01 a răspuns:

Vagaboantawinking

| Crucified a răspuns:

Vagaboanda

| Gradinaru_Catalin_1998 a răspuns:

De fapt răspunsul corect e vagaboandă nu vagaboanta

| Isco93 a răspuns:

Sunteti praf. Daca nu stii TACI vagaboanta este femininul cuv. vagabont care inseamna "omul care hoineareste" iar bagaboanta este sinonimul cuvantului curva!

| KaponeKapone a răspuns:

Bagsbosnta

| ssssssda a răspuns:

Mari prosti impuutiti...retaarzi ...si analfabeti, se spune VAGABOANDA.