| aditzy:) a întrebat:

Cum te simti cand esti pe punctu de a pierde pe cineva drag in cateva minute?

Răspuns Câştigător
| Razvan a răspuns:

Te gandesti ca acolo unde a ajuns e mai bine decat aici si ca s-a terminat cu suferinta.Si te gandesti ca cineva vegeaza acum deasupra ta.Si ca nu esti singur desi nu e nimeni langa tine.Si iti repeti ca nu exista moarte ci e doar o trecere catre mai bine.De ce sa plangi dupa cineva care si-a dorit mereu sa te vada razand?!

13 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

Nu intreba... este super naspa. Un sentiment greu de descris. Cel mai tare l-am simtit cand a murit tata.

| juniper a răspuns:

Foarte rau, nu pot sa descriu, imi vine sa plang, dar nu pot. Cand urmeaza sa o pierzi in cateva minute, incerci sa-ti petreci timpul cat de mult poti, sa o/il vezi pentru ultima data.

| Annitu a răspuns:

Prea bine.straight face

| Cryssy a răspuns:

Cel mai rau.Ma simt ca si cum viata nu mai are rost.Nu mai am puterea sa merg mai departe si as plange in continuu... E o stare de nedescris...Nu iti doresc sa treci prin asta... dar din pacate.asta e viata.

| EUSIATIT a răspuns:

Nu stiu la ce te-ai referit. cum pierzi,,, pleaca sau.doamne fereste moare?// straniu

Răspuns utilizator avertizat
| AliNuTzA_9627 a răspuns:

Pai mai ales sa stiu ca nu pot face nimic pentru a impiedica plecarea persoanei respective... m-as simti legata de maini si de picioare, distrusa, fara chef de viata, indiferenta cu cei din jur, as fii in lumea mea, in intuneric... fumand...

Răspuns utilizator avertizat
| aditzy:) explică:

Pleaca din viata ta

| Lola_5953 a răspuns:

La ce te referi? la moarte sau la despartire?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma golesc de orice sentiment.Nu ma mai afecteaza nimic si sint persoane care mi-au spus ca daca eram taiat atunci nu curgea singe.Nu curgea nimic.De plins nu puteam decit fara lacrimi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Cerul se prăbuşeşte, totul în jurul tău nu mai are culoare iar tu nu mai cunoşti sentimentul de siguranţă.
Eu o am pe mama mea foarte bolnavă şi risc să o pierd în orice moment din deşteptăciunea doctorilor numai ciubucari...
Lumea mea este cenuşie.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stiu cum e, sora mea a fost in coma. Ne-au chemat cand functiile sale vitale erau aproape de zero. O strigam si incercam sa o aducem inapoi. Nu ne venea sa credem. Vedeam cum valorile scad si nu intelegeam de ce. Am fi intors munctii din loc sa o trezim, dar vedem cat suntem de neputiinciosi. Sper ca nimeni sa nu mai treaca prin asta. Din pacate insa sunt foarte multi care traiesc astfel de momente. Nu exista o reteta de a trece peste. Dar am creat un blog : http://earlyangels.wordpress.com/about/. Pentru cei care au pierdut pe cineva drag prea devreme. Poate ajuta.