| FeelingFine a întrebat:

Ce ati face daca ati pierde pe cineva drag?

12 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Mie mi-a murit mama, eu m-am ingropat in lumea mea virtuala, sunt "addicted to games". Fratele meu a luat extraveral cand a fost inmormantarea. Eu parca eram desprins de lumea asta, cand cineva imi spunea condoleante atunci realizam si ma durea, in rest incercam sa ma izolez de realitate.
Rana asta nu se vindeca niciodata, numai ca, atunci cand nu este "zgandarita" nu o simti asa de tare. Te si obisnuiesti cu ea asa.

| mgtow a răspuns:

Imi continui viata pana voi muri si eu.

| Chris a răspuns:

Am pierdut; am suferit, am trecut mai departe. ( cu timpul, doare din ce in ce mai putin, dar absenta fiintei dragi e permanenta )

| mirunaioana a răspuns:

As suferi foarte mult, dar, dupa ceva timp de la aceasta pierdere as incerca sa-mi revin si sa invat ceva din chestia asta, traind cat mai intens pentru ca nu se stie cand va veni si randul meu. M-as ambitiona sa trec cu tarie peste toate lucrurile de acest gen.

| Ecea a răspuns:

Hmm. Nimic.Inainte cu capul sus!

| Aleqa a răspuns:

M'as descarca putin dupa as trece mai departe! Daca stai sa suferi nu rezolvi nimicwinking

| herbalist a răspuns:

Nimic as astepta sa treaca acea perioada si mi as vedea in continuare de viata stiind ca acea persoana s a dus intr un loc mai bun

| ionut1369 a răspuns:

Suferi pe momen, dar trebuie sa iti gasesti ceva preocupari care sa te faca sa uiti, pana la urma viata merge inainte

| elenaai a răspuns:

As suferi bineinteles. As plange, dar as incerca sa trec peste, desi este greu. M-as gandi ca persoana pierduta nu si-ar dori sa sufar atat de mult. Trebuie sa trecem peste, sa acceptam ca in viata dam si peste lucruri bune si peste lucruri rele. As simti un gol, ce probabil nu se va umple prea curand, dar trebuie sa acceptam realitatea, cat de dura si cruda ar fi aceasta. Invata se mergi mai departe cu fruntea sus, dupa fiecare ploaie urmeaza un curcubeu!

| monica_8577 a răspuns:

Nu stiu ce as face.as simti ca sar rupe o parte din mine.depinde cat de apropiata esti de respectiva persoana, incearca sa treci mai departe peste orice situatie, timpul le rezolva pe toate...numai bine

| csilla_6409 a răspuns:

As plange si as incerca sa trec peste stiind ca persoana aia ii mai bine si ca nu ar vrea sa plang.

| Monika_Beatrice_1992 a răspuns:

Ai sa suferi sad. dar in cele din urma gandeste-te ca acea pers. (daca si-a trait bine viata) pe o pajiste verde in bratele Mantuitorului happy ( Dumnezeu), te vede de sus. si nu vrea sa te vada plangand big hug!