| Alexik a întrebat:

Cum trebuie sa procedez daca un prieten foarte bun mi-a intors spatele de 3 ori?
Prima data mi-a spus ca ii pare rau, si ca nu o sa mai faca ce a facut.
A doua oara la fel, chiar daca imi era greu sa il iert pentru ce mi-a facut mi-am spus ca suntem prieteni de 10 ani, dar a 3-a oara e prea mult!
Ce trebuie sa fac?

2 răspunsuri:
| beautifulkiss a răspuns:

Buna parerea mea este ca ar trebui sa vorbesti cu el si sa-l intrebi de ce face asta.
Daca nu se poate atunci termina prietenia cu el.
Numai bine.

| Lexiiii a răspuns:

Nu il mai baga in seama.Un prieten adevarat este alaturi de tine indiferent de situatie si de circumstante.o data se intelege dar de 3 ori e prea mult. Inteleg ca 10 ani de prietenie e foarte mult.Dar daca nu stie sa fie alaturi de tine cand ai nevoie degeaba sunt 10 ani.Indeparteaza-te de el, sunt sigura ca ai prieteni care iti sunt alaturi de tine sau vei gasi.
XoXo