| AnaPisicutza a întrebat:

Cum trimit un colet prin posta? Ce trebuie sa fac si cum sa ii pun avizul cu destinatarul, de unde il pot lua?

3 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Datele destinatarului le poti completa, pe un aviz, la posta. Dupa aceea, ii dai coletul persoanei de la ghiseu si gata, job done.

| Violleta2022 a răspuns:

Avizul de instiintare a coletului, il scrie si-l pune postasul in cutia destinatarului!
Tu pui doar numele corect si adresa completa pe colet si mergi la posta, sa platesti trimiterea lui.
De restul se ocupa Posta!

| Betty12345678 a răspuns:

Coletul trebuie compledat cu datele destinatarului si expeditorului, trebuie sa ceri la posta un aviz pentru expediere si sa platesti taxa postala.