| ralubruneta a întrebat:

Cum va pregatiti pentru un examen sau pentru o teza? aduceti argumente si fiti sinceri.

Răspuns Câştigător
| Elena1234456 a răspuns:

Mai citesc, mai frec putin menta, mai subliniez ceva, mai ascult muzicahee hee. Incerc sa imbin utilul (obligatoriul) cu placutul big grin.

5 răspunsuri:
| lola a răspuns:

Imi scriu ce am de invatat pe niste foi si tot citesc de acolo.mai ascult muzica, mai pierd timpu.laughingsi imi intra cumva in cap ceva...cum, nici eu nu stiu.

| Alisa a răspuns:

Prima oara invat acele lucruri pe care le stiu mai putin, ma pun la punct cu tot.
Apoi repet ceea ce stiu, pentru a mi le aminti. Si la sfarsit ma concentrez mai mult asupra acelor lucruri, care nu sunt eu sigura ca le stiu bine.

| Good Cat a răspuns:

Invatand. Ca trebuie.

| funnygirl a răspuns:

Citesc o data atat :I

| roxypwp a răspuns:

In primul rand daca vrei sa treci un examen sau sa ai o nota cuna la o teza trebuie sa inveti lectia pentru ziua urmatoare la acea materie. Dar daca nu trebuie sa te apuci din timp daca vre sa te scoti cat de cat. cel putin eu aleg prima varianta invat zi de zi( cateodata), dar cateodata nu am chef dar in vat saptamana aia chiar daca nu mai ammateria respectiva lectia